Kanserden Korunmanın Doğal Yolu

Kanserden Korunmanın Doğal Yolu

Diyetlerin vazgeçilmez elemanı olan brokolinin faydasını öğrenince gözlerinize inanamayacaksınız. Uzmanlar düzenli brokoli tüketiminin kanser, diyabet, kalp hastalığı gibi hastalıkları azalttığını hatta önlediğini açıkladılar.
1 bardak kadar pişmemiş brokoli insan vücudunun ihtiyaç duyduğu günlük C vitamini ihtiyacın670x210(çift-foto)-brokoliı karşılıyor. Birtek bununlada sınırlı değil yararları. A vitamini ihtiyacını ve diyetlerde ihtiyaç duyulan lif ihtiyacının da yüzde 9 unu karşılamakta.
K vitamini açısından zengin olan brokoli kanın pıhtılaşmasını ve proteinlerin çalışmalarını da sağlıyor. Doku ve kemik yapısında olan kollajen maddesi açısından da büyük bir rol oynuyor.
Kolestrol hastalarınında tüketmesi öneriliyor zira brokolinin kolestrolü düşücü etkiside mevcut. Yeni hücre oluşumunu ve koruma için gerekli olan flot maddesinide içeriyor brokoli. Yararları saymak ile bitmeyen bu sebzeyi düzenli olarak tüketmekte yarar var.
Son olarak ise radyasyondan koruması ve cilt Uv ışığının zararlarına savaşır etkisinide göz ardı etmemek gerekir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir