Kahve severlere 5 tatil şehri!

Kahve severlere 5 tatil şehri!

Kimi insanlar için önemli olmayan kahve alışkanlığı, kimi insanlar için ise tam bir tutkudur. Sizde o kahve tutkunu kişilerden biriyseniz, yazımızı okumaya devam edin. Birçok tatil yerinde bulunan cafeler tatilciler için uğrak noktasıdır. Aslında kahve alacağınız bir yerden ziyade, oturup soluklandığınızda, etrafı ve insanları izlerken bir yudum kahveyle tatilinize farklı bir damak tadı katabilirsiniz. Tatiluzmani.tv olarak sizlere kahve tutkunuzu, tatil tutkunuzla birleştirecek şehirleri listeledik.
kahve_1
Hanoi, Vietnam
Vietnam’ın o eşsiz tarihi ara sokaklarında gizlenmiş kafelerde mis gibi kahve kokusunu hissediyorsunuz. Biraz daha yaklaşın sizin için bir yerler olacaktır mutlaka. Vietnam’ın meşhur Sert Vietnam kahvesi, fincanın tepesine konan filtreden geçirilerek hazırlanmaktadır. Genellikle yoğunlaştırılmış şekerli sütle servis edilen kahve, yoğun kahve tadını sevenler için en iyi seçeneklerden biri.Vietnam sıcağında çok ihtiyacınız olacak ‘ca phe süa da’yı (buzlu kahve) denemeden dönmeyin !

Addis Ababa, Etiyopya
Etiyopya’nın kahve ihraç eden ilk 10 ülke arasında olmasıyla birlikte 10.yüzyıla dayanan kahve kültürü de yine listemize girmek için fazlasıyla yeterlidir. Kahvenin ana vatanı olarakta kabul edilen Etiyopya’da kahve kültürününde bu kadar yaygın olması pekte şaşırtmadı doğrusu. Sizde önümüzdeki aylarda Etiyopya tatili planlıyorsanız, asla bir yerlinin kahve teklifini geri çevirmeyin. O enfes kokulu nefis tadıyla kahvenizi bizim içinde yudumlayın.
kahve_2
Havana, Küba
Kübalı yerliler kahve konusunda epeyce düşkündür. Hazırlama tekniklerinden, sunuşa varana kadar önemli sırları vardır. Espresso fincanları kadar küçük kaplarda, sert, siyah ve şekerli servis ederler. Escambray ve Sierra Maestra Dağları’nda yetişen kaliteli kahvelerden harmanlanan taze bir fincan Havana kahvesi, Küba atmosferiyle de birleşince müthiş bir keyfe dönüşüyor. Kafelerin sayısının her gün arttığı şehirde bir Havana klasiği ‘Cafe de las Infusiones’ hala en iyi seçenek.

Nairobi, Kenya
Kenya’daki iki büyük endüstriden biri turizm, diğeri de kahvedir. Bir çok turizm şirketi geleneksel safari turları düzenlediği gibi, kahve tarlalarına da turistik geziler düzenliyor. Kahve çekirdekleriyle bezenmiş yollarda dolaşırken etraftı solumak bir kahve tutkunu için rüya sayılır. Kahve eksperlerine göre dünyanın en iyisi sayılan Kenya kahvesinden hazırlanmış taze bir fincanı, büyüleyici Nairobi gökyüzünü izlerken içmek ayrı bir keyif.
kahve_3
İstanbul, Türkiye – TÜRK KAHVESİ
Türk kahvesi, birçok turiste çok sert gelmesine rağmen, tadına alışanlar için ise ülkemize her geldiklerinde mutlaka içilmesiyle bugün pek çok ülkede adından söz ettirmiştir. Türkiye’deki otellerde konaklayanlar mutlaka denk gelmiştir. Barın önünde bekleyen turistlerin Turkish Coffee diye seslenerek ısrarla istediği bu muhteşem tad, zengin ve yoğun bir aramoya sahiptir. Eski usullere uygun cezvelerde hazırlanan Türk kahvesi tıpkı rakı gibi yanında soğuk bir bardak suyla birlikte servis edilir. Dünyanın bir çok yerinin aksine süzülmeden ufak fincanlara konan kahve, sert ve yoğun aroma sevenler için bağımlılığa dönüşebilir. Fincanın dibinde kalan telveyle de “kahve falı” bakılır. Geçtiğimiz yıl 25-28 Aralık tarihlerinde ise İstanbul’da düzenlenen “İstanbul Coffee Festivali” ile “İstanbul Buram Buram Kahve kokacak” sloganı tüm dünyada Türk Kahvesine en etkili bir şekilde dikkat çekmiş oldu.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir