“Kadınlar Çiçek Açıyor” IWAB 1.Uluslararası Antalya Turizm Festivali yarın başlıyor!

“Kadınlar Çiçek Açıyor” IWAB 1.Uluslararası Antalya Turizm Festivali yarın başlıyor!

Antalyalı kadınların küçük bir kıvılcımıyla hayata geçirdikleri “Kadınlar Çiçek Açıyor” Projesi hızla büyüyor! İş Kadınları ve Turizmci Kadınların hazırlamış olduğu Kadınlar Çiçek Açıyor IWAB 1. Uluslararası Antalya Turizm Festivali sürprizlerle dolu olarak geliyor.

Antalya Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 41.Resmi Turizm Haftası kutlamaları programında yer alan IWAB Gala Gecesi ve Turizmci Motivasyon Buluşması Protokol, Turizmciler, Kadın Dernekleri, Sponsorlar ve Davetlilerin katılımı ile 21 Nisan’da Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Kırmızı Halı seremonisi ile başlayacak. Seremoni öncesi çiçeklerle süslenmiş Harley Davidson motorları, “Kadınlar Çiçek Açıyor” bayraklarıyla şehir turu yaptıktan sonra Antalya Devlet Opera ve Balesinin önüne gelerek organizasyona renk katacak. DOB’un müthiş atmosferinde, “Kadınlar Çiçek Açıyor” IWAB 1.Uluslararası Antalya Turizm Festivali için Antalya Devlet Opera ve Balesi ve Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr.Havva İşkan Işık‘ın özel olarak hazırladığı, “Ana Tanrının Dilinden Anadolu Uygarlıkları ve Kadın” sunumu ile; bize aryalar, kemanlar ve bale gösterisi eşliğinde yaşatacağı duygu yoğunluğu içinde bir zaman yolculuğuna çıkaracak. Gecenin sürprizi yetenekli kadın turizmcilerimizden Novum Grup ortağı Nurten Ünsev‘in Uluslararası sanatçı Krassamir Abramov ile yapacağı mini popopera konseri olacak. Ülkemizin önemli İş Kadınlarından olan Leyla Alaton, “Kadınlar Çiçek Açıyor” Başkanı Hatice Bozkurt’un etkinliğin sloganı ile davet ettiği “Çiçek Zamanı Gel Katıl Bize” söylemine, kendine özgü stili ile katılacak.

Festivalin ikinci günü kadınlar çiçeklerle süslenecek!
Festivalin ikinci günü (22 Nisan / Cumartesi) kortej düzenlenecek, çiçeklerle süslenmiş yerli ve yabancı kadınlar bando eşliğinde tarihi Kaleiç’nden geçerek “Çiçekli Sokak”tan Karaalioğlu Parkı’ndaki festival alanına girilecek. Bu kapsamda parkta kadın dernekleri sanat stantları açacak, çiçekçilik sektörü tanıtılacak. Ayrıca ikinci el ürünlerini ve eşyalarını da satabilecekleri Kermes stant satışından elde edilen gelirin bir kısmı ZİÇEV Vakfına bir kısmı IWSA Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği aracılığı ile üniversite öğrencilerine burs verilmesi için bağışlanacak.

“Anne-Kız Çiçek Açıyor” proje kapsamında; 05-15 yaş kız çocuklarının ilk ticari deneyimlerini Anneleri ile birlikte yaşayabilmeleri için IWAB Festival Alanına kurulacak olan Anne-Kız Standında, kendi ürettikleri ya da hazır aldıkları ürünleri satıp ilk paralarını kazanarak, iş hayatı ile ilgili bir vizyon oluşturmaları sağlanacak. Kız çocukları aynı zamanda anneleri ile “Kadınlar Çiçek Açıyor” logolu bir örnek t-shirtleri giyerek, çocukluk dönemine ait unutulmaz bir anıya sahip olacak. “Dünya üzerinde çiçeğin en çok yakıştığı kent Antalya’dır” demek için 22 Nisan tarihinde Karaalioğlu parkının Işıklar tarafından girişine kurulacak olan Çiçek Sokağında çiçekçilerin stant kurarak tanıtım ve satış yapmasına olanak verilecek.

Türk-Yabancı uyruklu kadınlar arasında dostluğu pekiştirmek ve kültürel ilişkileri güçlendirmek amacı ile “Uluslar Çiçek Açıyor” bölümünde dünyanın çeşitli bölgelerinden Antalya’ya gelerek yerleşmiş ve kendi ülkesinin Derneğini kurmuş Kadınlar, kendilerine kermes alanında verilecek stantlarda kendi kültür ve geleneklerini tanıtacaklar.
Kanada Merkezli Uluslararası bir kurum olan “Communities in Bloom” tarafından düzenlenen ve Dünya’nın en prestijli belediyecilik ödülü olarak kabul edilen “Çiçek Açan Şehirler” yarışmasında dünya birinciliğini alarak bir dünya markası olan Antalya; duvarları rengârenk çiçeklerle süslenen tarihi evleri, süs ve çiçek saksılarıyla süslenen sokakları, güneş panelleri ile elektrik üreterek doğaya olan saygısıyla ve şehrine sahip çıkan halkı ile bu başarıyı yakalamıştır. Bu sokağın olduğu Kaleiçi ve Hıdırlık Sokak’ı gezilip, Kaleiçi tarihini anlatarak yat limanına gidilecek.

KARAALİOĞLU PARKI PROGRAM AKIŞI
22 NİSAN / CUMARTESİ

10:00-11:00
Çiçek Sokağı’ndan Bando ve Kortej eşliğinde Festival Alanına giriş. “Anne Kız Çiçek Açıyor”, “Vintage Çiçek Pazarı”, “Çiçek Sokağı”, “Uluslar Çiçek Açıyor” alanlarının bulunduğu park turu.
11:00-15:00
Serbest Zaman – Sahne Show Programı, 1.Mirador (Seyir Terası)
11:15-11:30
Sürpriz Show
11:30-13:15
Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Çocuk Show
13:15-14:00
Samba Gösterisi
14:00-14:30
Krassimir Avramov – Nurten Ünsev eşliğinde mini konser
14:30-16:30
Ukrayna Ailesi Derneği Çocuk Show
15:00-17:30
Uluslararası ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasının şampiyonu Hıdırlık Sokağını gezerek Yat Limanına geçiş
17:30-19:00
Kaleçi Yat Limanı, Tekne Turu
19:00-19:30
Kaleiçi’nden Cumhuriyet Meydanı’na gidiş

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir