Japonya’dan ünlü “Ninja” turizm atağı!

Japonya’dan ünlü “Ninja” turizm atağı!

Eski Japon suikastçılar gizemli dünyası, Ninja klanlarının buluşma yeri ve feodal dönemde casusluk suçlaması vardı. Eski çizgi filmlere ve sinema perdesine de yansıyan Ninja serüveni bugün Japonya’nın turizm atağı olma yolunda ilerliyor. Hatta bazı valilikler bile daha fazla yabancı turist çekmek için çabalarının bir parçası olarak, yeni bir turistik kapı aralıyor.
ninjas
Seyahat acenteleri ve bazı şehirlerde Iga (Mie idari bölge), Kok (Shiga bölge), Ueda (Nagano idari bölge) ve Odawara (Kanagawa idari bölge) yerel yönetimler, tanıtım faaliyetleri yönetecek bir “Japon ninja konseyi” kurmayı planlıyor. Böylece  örneğin Coca kasabasında gelen ziyaretçiler bu antik sanatın görmeye devam edebilir. Ninja tematik müze ve eğitim merkezlerininde var olduğu geleneksel Ninjutsu köy kurulacak. Bu şehir yetkilileri son zamanlarda siyah ninja üniformalarıyla şehrin sokaklarında yürüyüşe çıktılar bile. Ek olarak ninjaların mirası, 2020 yılında düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyatları’nda ilgili pazarlama faaliyetleri ile koordine edilecektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir