Japonya’daki bu çıplak restorana şişmanların girmesi yasak!

Japonya’daki bu çıplak restorana şişmanların girmesi yasak!

Gün geçmiyor ki dünya genelinde hepimizi şaşırtacak restoranlar hizmet vermesin. 29 Temmuz’da Tokyo’da açılmış olan Amrita Restaurant, şişmanların içeri alınmaması gibi ilginç giriş kurallara sahip.

Ölümsüzlük anlamına gelen ismiyle hizmet veren restoran, 60 yaşın üstünde, dövmeli ve fazla kilolu olan müşterilere hizmet vermiyor. Üstelik fiyatlar da ortalamanın oldukça üzerinde. Restoranın belli bir program akışı da bulunuyor. Restorana gelen misafirler önce tüm kıyafetlerini çıkarıyor ve restoran tarafından verilen özel iç çamaşırlarını giyiyorlar.

İç çamaşırı ile şişmanlığı göze çarpanların vücut ölçüleri alınıyor ve boy-kilo ortalamasından 15 kilogram daha şişman olanlar restorana alınmıyor. Restoran içinde görüntü alınmaması için kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonları da masada bir kutu içinde kilitli duruyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir