Japonlardan ilham almanız gereken şaşırtıcı bilgiler!

Japonlardan ilham almanız gereken şaşırtıcı bilgiler!

Dünya’daki en renkli kültürlerinden birine sahip olan Japonlar, icat konusunda da kimsenin eline su dökemiyor. Kendilerine has kültürleri, muhteşem yemekleri ile dikkat çeken Japonlar, keşfettikleri pratik bilgilerle de şaşırtıyor. İşte Japonlardan ilham almanız gereken şaşırtıcı bilgiler;
* Evde yapıştırıcı olmadığı durumlarda pirinç kullanabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız! Bir bardak pirince dört su bardağı su dökerek kaynatın. Ocağın altını kısarak 45 dakika yavaş ateşte kaynamaya bırakın. Yapış yapış bir kıvama gelince ocaktan alın ve bir kavanoza koyarak buzdolabından saklayın.
* Çay yapraklarını kurutup buzdolabına koyduğunuzda dolap içindeki tüm kötü kokuları yok edebilirsiniz.

* Aceleniz varsa ya da ütü olmayan bir yerdeyseniz ve acilen giysilerinizi ütülemek istiyorsanız tek yapmanız gereken duşa girmek ve kırışıklıklarının gitmesini istediğiniz giysiyi buharın ulaşabileceği bir noktaya asmak. Kıyafetlerinizde ütülenmiş bir izlenim yaratabilirsiniz.
* Yanık acı ve kızarıklarından soya sosuyla kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yanık olan bölgeye az miktarda soya sosu sürmek.

* Diyelim ki pantolon almaya gittiniz. Ancak pantolonu denemek için bir kabin yok. Burada yapmanız gereken pantolonun bel bölgesini boynunuza sarın, eğer uçları birleşiyorsa pantolon size olacaktır. Çünkü kişinin boynunun bel genişliğinin yarısına denk olduğuna inanılıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir