Japonlar, erimeyen dondurma üreterek ilginç buluşlarına bir yenisini daha ekledi!

Japonlar, erimeyen dondurma üreterek ilginç buluşlarına bir yenisini daha ekledi!

Japonlar ilginç buluşlarına bir yenisini daha ekledi. Bu kez, sıcak havalarda eriyen dondurmaya çözüm buldular ve erimeyen dondurmayı piyasaya sürdüler. Kanazawa şehrindeki araştırma merkezinin çalışanları, bir pastaneye giderek çileklerden elde edilen polifenol sıvısıyla bir tatlı yapmasını istediler. Ancak pasta ustası, polifenolün süt kremasını anında katılaştırdığını söyleyerek reddetti.

Yaşadıkları tartışmadan yola çıkan ekip polifenolün süt kremasını anında katılaştırdığını fark etti. Kanazawa Üniversitesi Eczacılar Birliği profesörü Tomihisa Ota, Asahi Shimbun‘a verdiği röportajda, ”Polifenol sıvısı, su ve yağın ayrışmasına engel olan bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden onu içeren bir kremanın şeklini bozması ve erimesi çok daha uzun zaman alır.” dedi. Erimeyen dondurmanın bir topu, yaklaşık 4.5 dolardan satılıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir