Japon Otel zinciri Kapadokya’da açılacak!

Japon Otel zinciri Kapadokya’da açılacak!

Japonya’nın en büyük otel zinciri devlerinden Okura, otellerine bir yenisini de Türkiye’de ekliyor. Ülkemizde önceliği Japon turistlere hizmet vermek. Şirket Japon turistler tarafından en çok rağbet gören Kapadokya’da otel açacağını bildirdi.

Türkiye’de faaliyet göstermesi beklenen Japon otel zinciri devi Okura, Kapadokya’da otel açıyor. Japon zinciri, Hotel Okura Spa&Resort Cappadocia adlı otelini 2017’de açacak. Kapadokya’yı seçmesindeki nedenler arasında en önemlisi Japon turistlerin ülkemizde en çok burayı ziyaret etmesi olarak biliniyor. Hotel Okura Yönetim Kurulu Başkanı Toshihiro Ogita, “Türkiye’ye bir ortaklık yaparak girme kararı aldık. Küresel büyümede Türkiye’yi kilit bir ülke olarak görüyoruz. Dünya turizm liginde 6’ncı olan ülkede ilk olarak Ungun Holding ile işbirliği yapacağız” dedi.
kapadokya-resimleri
Sabah gazetesinden Kerim Ülker‘in haberine göre, Kapadokya’daki otel hakkında bilgi veren Ogita, “Ultra lüks standartlarda olacak ve 130 odasıyla çalışacak” diye konuştu. Ogita ayrıca İstanbul ve Ankara’da da otel açacaklarını dile getirdi. 1962’de kurulan Japon şirket, Okura’nın yanı sıra Nikko ve JAL City markalarıyla da turizmde faaliyet gösteriyor. Japonya’da 47 oteli bulunan firmanın, yurtdışında ise Çin’den Hollanda’ya farklı ülkelerde 25 oteli var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir