İzmirli olmayanların anlayamayacağı çok şey!

İzmirli olmayanların anlayamayacağı çok şey!

İzmir’e tatile geldiniz ve dışarıda gezerken bildiğiniz tabirce ”simit” yemek istediniz. ”Bir tane simit alabilir miyim”? dediğiniz taktirde İzmirli olmadığınızı teşhir etmiş oldunuz. Simide gevrek denilen şehirdir İzmir . Çekirdeğin çiğdem, milföyün boyoz, domatesin domat, çamaşır suyunun klorak olarak telaffuz edildiği şehir… İnsanlarının gayet kibar ve yardımsever olduğunu kaybolduğunuz zaman daha iyi anlayabileceksiniz.
izmir
Otobüs durağında beklerken sıra mantığının olduğu, otobüsteyken ayakta duranlara duyarlı davranıldığı şehirdir. En iyi bozayı Şemikler’de en iyi şarabı ise Şirince ‘de içebileceğiniz, tarihi dokusuyla sizi etkileyecek bir şehirdir İzmir. En iyi mideyeyi taze taze yiyebileceğiniz midyecileri, kah gündüz kah gece denize nazır çim sefasını yaşamak isteyenlerin en büyük buluşma noktaları olan kordonları, her sokak başında mutlaka karşılacağınız lokma döken bir hayırseveri vardır İzmir’in.
alacati_izmir
Canınız sıkıldığında gidebileceğiniz sayısız mekanlarla dolu semtleriyle canlı bir şehirdir İzmir. Arkadaşlarınızla bir haftasonu denize kaçmak istediğinizde çok da uzağa gitmenize gerek kalmayacağınız; Çeşme, Urla, Eski ve Yeni Foça, Seferihisar gibi kararsızlık yaşayacağınız alternatifler sunan şehirdir. Kısacası tüm güzellikleriyle yaşanılası bir şehirdir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir