İzmir’in en güzel plajlarından Altınkum Plajı!

İzmir’in en güzel plajlarından Altınkum Plajı!

Ege’nin en özel ve en güzel yerlerinden birisi İzmir… İzmir – Çeşme’ye 10 dakika mesafede bulunan Altınkum plajı nerede ? Altınkum plajına nasıl gidilir? 500 metre uzunluğundaki 15 metre genişliğiyle Altınkum plajı yaz sezonu için sizleri bekliyor. Her yaz büyük ilgi gören plaj, altın rengi kum özelliğinden dolayı adını buradan alan plaj, masmavi denizi ile sakin bir tatile davet ediyor. Her yıl hatta her hafta yoğun iş stresinden uzaklaşmanız adına aileniz, arkadaşlarınız ve sevgilinizle Altınkum plajında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
Altınkum-Plajları
Ege’nin müthiş denizinin özelliğiyle yavaşça derinleşen denizi, yazın ortasında bile serin suyu ile plaj, sıcak ve bunaltıcı günlerde vazgeçilmeziniz oluyor. Deniz suyu diğer ılıca sahillerinin tam tersi niteliktedir, yazın en sıcak günlerinde bile son derece soğuktur. Girmekte zorlansanız dahi girdikten sonra kavurucu havanın etkisinden kurtulacaksınız. Eğlence adına da dolu dolu geçeceğini söyleyebiliriz. Bölgede çeşitli beach club ve kafeler bulunmaktadır. Maddi anlamda fiyatlar uygun olup, ekonominizi sarsmayacak niteliktedir. İki şezlong ve bir şemsiyenin günlük fiyatı on beş liradır. Beach clublara giriş fiyatı kişi başı on yirmi lira civarındadır. Altınkum plajı deniz suyunun soğuk olması nedeniyle Çeşme’deki diğer plajlardan ayrı bir yer tutar. Çeşme otoyolu üzerinden gidildikçe yaklaşık otuz dakikalık bir zaman diliminde ulaşılabilir. Plaj üzerinde birçok işletme yer alıyor.

Altınkum Plajı Nerede Nasıl Gidilir?
Açık Adres: Şehit Mehmet Yolu, Şehir Merkezine uzaklık 10 Km uzaklıkta. Çeşme Merkez/İzmir, Türkiye
Tel: +90 232 722 1095
Ulaşım: Toplu Taşıma Mevcut
Ücret: Otopark ücreti 10 TL dir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bir Yorum

  1. Meral Dönmez
    14 Temmuz 2018

    Açıkçası İzmir’de ki Altınkum Plajı’na da gittim, İstanbul Sarıyer’de olan kadınlar plajına da gittim ve tecrübelerim kesinlikle isminde Altınkum geçen plajların son derece kaliteli bir yapıya sahip olması :) Tabii İzmir’in mekansal anlamda bir artısı var İstanbul’a göre çünkü ne de olsa bir turizm beldesi ama biz de arada http://kadinlarplajiservisi.com/ üzerinden servisle Sarıyer’e giderek tatil ihtiyacımızı gideriyoruz bir İzmir olmasa da gene de çok güzel.

    Cevapla

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir