ITB Berlin Fuarı, bu sene de yoğun katılımla gerçekleşti!

ITB Berlin Fuarı, bu sene de yoğun katılımla gerçekleşti!

ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası 52’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünyanın en büyük turizm fuarı olan ITB Berlin (Uluslararası Turizm Borsası Fuarı) 7-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. ITB Berlin Turizm Borsası’na 3 bin 79 metrekarelik stand kuran Türkiye’nin tanıtımını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş yaptı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sonradan katıldığı ITB Berlin Fuarı’na dünyanın neredeyse tüm ülkelerinin yanı sıra, tur operatörleri, hava yolu şirketleri, oteller, rezervasyon sistemleri temsilcileri, araç kiralama hizmetleri ve diğer turistik hizmetler sağlayan çok sayıda kuruluş katılım gösterdi.

Kapadokya’nın peri bacalarından İzmir’in saat kulesine, Antalya’nın Apollon Tapınağı’ndan İstanbul’un Galata Kulesi’ne birçok Türkiye manzarası Berlin’den dünyaya yansıdı. Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki kültürel değerlerinin sunumunun yapılacağı büyük buluşmaya ‘2018 Troya Yılı’ tanıtımları ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu damgasını vurdu.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir