İtalya’ya gideceklere ufak ipuçları!

İtalya’ya gideceklere ufak ipuçları!

İtalya, yazları güneşli ve sıcak, kışın ise yağışlı ve soğuktur. Bu nedenle sıcak ya da yağışlı bir havaya maruz kalmadan keyifli bir şekilde bu ülkeyi keşfetmek istiyorsanız ilkbahar ve yaz sonunu tercih etmelisiniz. Ayrıca Ağustos ayında, halkın büyük bir bölümü tatiller ve bayramlar nedeniyle tatile gittiği için mağazaların büyük bir bölümü de kapalıdır. Bu nedenle seyahatinizi ağustos ayına denk getirmemenizi tavsiye ediyoruz. Mayıs ve Eylül ayları İtalya seyahati için en ideal aylar.
italyaya_gideceklere_ufak_tuyolar670x210cift-foto
Siesta saatlerine takılmayın, İtalyanlar bu saatte dükkanlarını kapatır ve binlerce dolar alışveriş yapacağım deseniz bile size satış yapmayacaktır. İtalya’da başta Floransa, Roma olmak üzere, ülkenin bütün kentleri adeta birer sanat kenti. Dört bir yanı görkemli sanat galerileri, heykeller, binalar ile dolu bu kente gelenlerin Stendhal sendromuna yakalanma tehlikeleri var. Taksiler yoldan yolcu almaz ve kahvaltıları ise tahmin edebileceğiniz gibi değil. Önemli olan bir nokta ise yankesici ve hırsızlar…
italyaya_gideceklere_ufak-ipuclari670x210cift-foto
İtalya’da kadınlara iltifat edilmesi doğal karşılanır. Fakat tek doğal karşılanmayacak durum futbol konularıdır. Eğer kendinizi net olarak ifade edemiyorsanız, futbol muhabbetine dahil olmayın veya tarafsızlığınızı açıkça belirtin. İtalya’da pizzanın bin bir çeşidini tadabilirsiniz. Her malzemeyi hamurla buluşturan İtalyanların pizzalarının damak zevkinize uygunluğunu test etmek için öncelikle dilimli olanları tercih edebilirsiniz. Makarnalar ise seçtiğiniz malzemelere göre anında birkaç dakikada pişiriliyor. Eğer sert bir makarna yemek istemiyorsanız, biraz daha fazla pişirmelerini isteyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir