İtalya’nın Sellia kasabasında hastalanmak yasaklandı!

İtalya’nın Sellia kasabasında hastalanmak yasaklandı!

İtalya’nın Calabria bölgesinde bulunan Sellia kasabası, ülkenin en fakir bölgelerinden biri. 1960’larda 1300 kişinin bulunduğu kasaba, daha iyi yaşam olanakları arayışındaki gençlerin göç etmesi ve doğum oranının düşmesiyle hızla nüfus kaybediyor. Bugün 500’lere düşen nüfusu bulunan kasabanın büyük çoğunluğunu ise 65 yaş üzerindeki kişiler oluşturuyor. Sellia Belediye Başkanı Davide Zicchinella, kasaba nüfusunun tamamen yok olmasını engellemek için bir “yasak” yayınladı.
bu_kasabada_hastalanmak_yasak_italya
“Hastalanma yasağı” emrinde, kasabalılardan kendi sağlıklarını ve yakınlarının sağlıklarını korumayı öncelik haline getirmeleri belirtiliyor. Kasabanın sağlık merkezinde düzenli muayene olanlara çeşitli vergi indirimleri de sunuluyor. İtalyan basının “ölme yasağı” olarak duyurduğu olay, belediyenin sitesinde ise “Belediye topraklarında hastalanma yasağı” başlığıyla anons edildi. Kendisi de bir hekim olan Belediye Başkanı Zicchinella, İtalyan AGI haber ajansına yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlıklarına dikkat etmelerinin önemini anlamaları için, bir provokasyon olarak da görülebilecek bu çözümü düşündük. Tedbir almayarak hem kendi sağlıklarını hem de kasabanın sağlığını riske sokanlar ek vergi ödemek zorunda kalacak. Bu sayede, hem vatandaşlarımıza yardımımız dokunacak hem de kasabamızın nüfus azalmasından ölmesini önleyebileceğiz” diye konuştu.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir