İtalya’da havlayan köpeklere para cezası!

İtalya’da havlayan köpeklere para cezası!

İtalya’nın güneyindeki Campania bölgesinde yer alan Controne kasabasında belediye, siesta saatlerinde yani öğleden sonra 14:00-16:00 saatleri arasında köpek havlamasını yasakladı. Siesta saatlerine önem veren ülkede daha önceden de siesta saatleri zamanlarında çeşitli yasaklar bulunuyor.
italya_da_kopeklerde_havlama_yasagi
Belediye Başkanı Nicola Pastore’nin kararı sonrası uygulamaya konulan yasağa uymayan köpeklerin sahiplerine para cezası verileceği duyruldu. Uygulamaya göre, uygunsuz vakitlerde havlayan köpeklerin sahiplerine 25 ila 500 euro para cezası kesilebilecek. Belediye yalnızca köpek havlamasına ceza kararı almamış ve köpeklerin huzurunu da düşünmüş. Mesela köpeklerin tasmalarının ip uzunluğunun en az 5 metre olması, açık havada bağlı tutulan köpeklerin yemek ve su kaplarına rahatlıkla erişebilmesinin sağlanması, hayvanların hiçbir şekilde terk edilmemesi de diğer bir kararlar arasında.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir