İsveç ile Danimarka arasında ırkçılık tartışması başlatan yara bandı!

İsveç ile Danimarka arasında ırkçılık tartışması başlatan yara bandı!

İki ülkenin arası ufacık yara bandı yüzünden açıldı. Kolombiya doğumlu Paula Dahlberg, iki yaşındayken İsveç’e evlatlık verilmiş. Paula, bej renkteki yara bantları üzerinde ten rengi yazmasından rahatsız oluyor ve bunu bir radyo programında paylaşıyor. İsveç Eczacılar Birliği’nin bu tepkiyi haklı bulması ortalığı karıştırdı. Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen, üstüne “Bir kez daha, İsveç’te yaşamadığım için mutlu oldum” yazarak kişisel Facebook sayfasından bu haberi paylaşıyor. Bunun ardından İsveç Devlet Haber Ajansı TT, “Bize gülüyorlar” diye İsveç’in kadın Dışişleri Bakanı Margot Wallström’den bir yorum istedi. Meslektaşını tecrübesiz bulduğundan çizgiyi aşmasını affettiğini duyuran Wallström, “Öğrenecektir” dedi.
İsvec_ile_Danimarka_arasinda_irkcilik_tartismasi_baslatan_yara_bandi_
Wallström’ün siyaset yürüttüğü sandıktan birinci parti olarak çıkan Sosyal Demokratlar, bu hafta içinde açıklanan bir kamuoyu yoklamasına göre liderliği ırkçı parti İsveç Demokratlarına kaptırdı.
İsvec_ile_Danimarka_arasinda_irkcilik_tartismasi_baslatan_yara_bandi_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir