İşte 2018 yılının resmi tatil günleri!

İşte 2018 yılının resmi tatil günleri!

2018 yılına ait resmi tatil günleri belirlendi. Tur şirketlerinin yeni kampanyalar hazırlamalarına, tatile gidecek vatandaşların ise indirimlerden yararlanma için erken rezervasyon yaptırmalarına olanak tanıyacak resmi tatillere ilişkin tarihler açıklandı. Öğrencileri, çalışanları ve devlet kurumlarını yakından ilgilendiren resmi tatil günlerinin süreleri hakkında kesin karar ise 2018 yılında verilecek. İşte 2018 yılının resmi tatil günleri;
2018 yılında hafta sonu tatilleriyle bayram tatilleri birleştiğinde toplam tatil 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2018 yılında çalışanlar 116 gün tatil yapacak.
YENİ YIL (YILBAŞI) TATİLİ
2018’in ilk tatili Yılbaşı ile başlayacak. 1 Ocak Pazartesi gününe denk gelen yılbaşı, hafta sonu ile birleştirildiğinde çalışanlar 3 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu eklendiğinde yine yapılacak tatil süresi 3 gün oluyor.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ
Salı gününe denk gelen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatiline Pazartesi gününü de ekleyebilen kişiler yine hafta sonuyla birlikte 4 gün tatil yapmış olacak.
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TATİLİ
Cumartesi günü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise ekstra bir tatil yapılmayacak.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazar gününe denk geldiği için ekstra bir tatil durumu söz konusu olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ
15 Haziran Cuma günü başlayan Ramazan Bayramı tatili hafta sonuna denk geliyor. Çalışanlar eğer Arefe Günü olan 14 Haziran Perşembe gününü tatil olarak ayarlayabilirse 4 gün tatil yapabilecekler.
KURBAN BAYRAMI TATİLİ
2018 yılında Kurban Bayramı Arefesi Pazartesi gününe gelecek. Tatil 18 Ağustos’tan başlayacak ve 26 Ağustos’a kadar devam edecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ
30 Ağustos Zafer Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Yine Cuma gününü tatil olarak ayarlayabilenler 4 gün tatil yapabilecekler.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİ
Pazartesi günü kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hafta sonu ile birleşince çalışanları yine 3 günlük tatil bekliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir