İstanbul’un yeni gözdesi Artizan otel hizmete açıldı!

İstanbul’un yeni gözdesi Artizan otel hizmete açıldı!

Azerbaycan uyruklu Türk iş adamı Abu Bakr’ın 60 milyon Türk Lirası yatırımla hayata geçirdiği ve yapımında Topkapı Sarayı restoratörlerinin de çalıştığı, İstanbul’un İlk Artizan/Zanaat Oteli Ajwa Hotel Sultanahmet hizmete açıldı.
Sultanahmet, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.Her yıl milyonlarca turist çeken Sultanahmet, beş yıldızlı bir artizan/zanaat otele kavuştu. Aynı zamanda lüks segment otellerinin en iyileri arasında yer almayı hedefliyor. Sultanahmet’te Aziyade Otel’i satın alarak 60 milyon Türk Lirası yatırımla hizmete açtığı Ajwa Hotel Sultanahmet, Gülab Mimarlık Ofisi tarafından farklı bir kimlikle artizan/zanaat oteline dönüştü.
Ajwa Hotel Sultanahmet 6798 metrekare üzerinde 61 oda olarak dizayn edilmiştir. Tasarımı, sadece Osmanlı ya da Selçukluyla sınırlı kalmadı ve bölgenin geçmişindeki pek çok farklı dönemi yansıttı.

Azeri mutfağının en iyi adresi olacak
Ajwa Hotel Sultanahmet, hem tarihten hem de geleneklerden beslenen tasarımı, modern yaşamın son teknolojisi ve lüks ile harmanlayıp kendine özgü bir kimlik edinmiştir. Mutfağı ile de bu kimliği taçlandıracağı konusunda oldukça iddialı. Azeri kültürünü geleneksel mutfağını özenle yansıtan ve Azeri mutfağının en iyi adresi olmayı hedefleyen Ajwa Hotel Sultanahmet, üst katında bulunan ve muhteşem bir tarihi yarımada manzarasına sahip Zeferan Restoran ile Azeri mutfak kültürünü en doğru şekilde tanıtmayı amaçlıyor.

Genel Direktör Selim Geçit: Daha önce yapılmamış şeyleri hayata geçirmeyi hedefledik
Beş yıldızlı otelin kadrosunu oluştururken aile olgusuna uyum sağlayabilecek kişilerin tercih edildiğini belirten Ajwa Hotels Genel Direktörü Selim Geçit, şunları söylüyor: “Dünyanın baş döndürücü bir hızla değişmesi birçok yeni zorluğun yanı sıra daha önce var olmayan yeni ihtiyaçları da doğuruyor. Biz Ajwa Hotels olarak bu hızlı değişimi bir avantaj olarak değerlendirmek istiyoruz. Tüm enerjimizi, tüm kaynaklarımızı daha önce bilinen endüstrilerde fakat daha önce bilinmeyen şeyler yapmaya odaklıyoruz. İnsana değer verme ilkesinin öne çıktığı otelimizde, kuralları ve sınırları olan hoşgörü odaklı yöneticilerle hizmet veriliyor. Türk kültüründeki misafirperverliğin öne çıktığı serviste müşteriye karşı dürüst olmak, konfor sunmak kadar önem taşıyor. Ajwa Hotel Sultanahmet’i, üst kalite parfüm ve ipek şalların satılacağı bir hediyelik eşya dükkanı, antika dükkanı ve sanat galerisi ile tamamlamayı planlıyoruz.”

İş dünyası için de seçenekler var
Ajwa Hotel Sultanahmet, iki toplantı odasıyla iş dünyasına alternatif sunuyor. Misafirlerini huzurlu bir ortamda ağırlamak için müzik yerine su sesi, kuş sesi gibi doğa efektleri kullanılıyor. Osmanlı tarzını teknolojiyle birleştiren hamam, buhar odası ve masaj odalarında SPA hizmeti ve yüzme havuzuyla dinlendirici bir tatil yeri olarak dikkat çekiyor.

Yakında Ajwa Hotel Kapadokya açılacak
Ajwa Hotel, Türkiye’de ikinci olarak Kapadokya’da hizmete girecek. 1400’lü yıllarda inşa edilmiş geleneksel bir kervansarayın restore edilerek tasarlandığı Ajwa Hotel Kapadokya, Yine Gülab Mimarlık ekibinin projesiyle Ürgüp’te 52 oda ile hizmet verecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil