İstanbul’un Karadeniz’e açılan yüzü Şile!

İstanbul’un Karadeniz’e açılan yüzü Şile!

İstanbul’un Karadeniz kıyısında bulunan Şile, günü birlik tatil ve yazlıkçılar için vazgeçilmez bir yer. Karadeniz kıyısında olmasından dolayı da denizi çevreleyen orman tam bir doğal zenginlik. Şile’nin gerek sahili gerekse bulunduğu konumun güzel olması özellikle yazlıkçılar ve haftasonu tatilcilerinin akınına uğramaktadır. Yazları bir hasla hafta sonları yazlıkçılarla birlikte günlük tatil düşünenlerin de gelmesiyle Şile dolup taşıyor. Şile’nin girişinde bulunan belediye tarafından yapılan piknik alanı aileler için mükemmel bir piknik oluyor.
sile
Denize girdikten sonra ağaçların gölgesi altında dinlenecek tertemiz havayı içinize çekeceksiniz.
Şile’de hangi plajlarda denize girebilirsiniz?
Şile merkeze giriş yapmadan hemen önce sola döndüğünüzde dere boyunca yaklaşık 2 kilometre kadar mesafede ağaçların gölgesinde Kumbaba kamping ve karavan alanı ve Kumbaba plajına gelirsiniz. Deniz tutkunlarının en sevdiği ve en ideal plaj olan Kumbaba plajı ayrıca romatizmal hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir.
Şile’de Gezilecek Yerler
Şile sadece deniz ya da piknik için değil gezilecek yerleriyle de tercih edilmektedir. Şile’de gezilecek ve görülecek yerler ise; merkezde Şile Kalesi, Şile Feneri ve tarihi Şile Evleri ile Hanımsuyu Çeşmesi, Osmanlı Hamamı ve Kilise kalıntısı; Yeniköy’de bulunan Vaftiz Yeri ve Kilise kalıntısı; Hasanlı Köyü’nde bulunan Sarıkavak Kalesi; Yeşilvadi’de bulunan Heciz Kalesi; Sortullu Köyü’nde bulunan Lahit Mezar ve Kabakoz Köyü’nde bulunan Kilise kalıntısı görülmeye değer eserlerdendir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir