İstanbul’un kalbi Taksim’de 24 saat nasıl geçer?

İstanbul’un kalbi Taksim’de 24 saat nasıl geçer?

İstanbul’un geldiğinizde zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek burada geçireceğiniz günleri unutulmaz kılmak istiyorsanız. Size burada bir gün içerisinde neler yapılabilir bunlardan bahsedelim biraz…
Meydan ve İstiklal Caddesi
Hadi gelin güne Taksim Meydanı’nın o muhteşem atmosferiyle başlayalım, sonra İstiklal Caddesi boyunca yürüyüş yapabilir orada bulunan cafe ve restoran içinden istediğiniz bir yeri seçerek harika bir kahvaltıyla devam edebilirsiniz. İstiklal Caddesi’nin tadını, tramvay hattını da kullanarak çıkarabilirsiniz.
Öğle Kahvesi Galata Kulesi
İstiklal Caddesi’nin sonuna geldiğinizde, Galata Kulesi’nin eşsiz manzarısıyla karşı karşıya kalacaksınız. Yedi tepeli şehre bir de Galata Kulesi’nin en tepesinden bakma keyfini yaşayabilir; sonrasında kulenin çevresinde bulunan cafelerde öğle kahvenizi yiyebilir ya da çayınızı yudumlayabilirsiniz.
Biraz Daha Tarih
Bu listenin en önemlilerinden biri de Tünel Meydanı’nı görmek ve Tünel Hattı ile Karaköy’e gitmek olmalıdır. 1800’lü yılların sonunda yapılan metro hattına bindiğinizde adeta zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissedeceksiniz. Karaköy’de indikten sonra Karaköy’ün tarihi dokusu içinde kaybolabilir, birbirinden farklı cafelerinde muhteşem bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.
Cihangir
Son yıllarda çok popüler olan Cihangir, Taksim’de görülmesi gereken yerler içinde ilk sırada yerini aldı. Karaköy’den yukarı çıktığınızda, pek çok Rum apartmanının renklerinden oluşmuş, antikacıların ve farklı birçok butik cafenin bulunduğu semtin bohem havasının mutlaka tadını çıkarmalısınız.
Fransız Sokağı
Cihangir’in aşağısına doğru muhteşem dokusuyla Galatasaray Lisesi’ni göreceksiniz. Cafelerin merdivenlerin kenarına kurulması, harika mazarısıyla Fransız Sokaği bulunmaktadır. Buradan sonraki durağınız kesinlikle Fransız Sokağı olmalı.
Geceye Hazır mısınız?
Taksim, İstanbul gece hayatının en hareketli oluğu yerlerden biri. Küçük Beyoğlu, Çiçek Pasajı, Asmalı Mescit, Nevizade gece hayatında aranan tüm hareketliliği her zevke yönelik sunan ve birçok farklı konseptlerde mekanların bulunduğu başlıca yerler. Hazırsanız, Taksim gece hayatının keyfini çıkarın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir