İstanbul’un kahvekolikleri mest edecek mekanları!

İstanbul’un kahvekolikleri mest edecek mekanları!

Hoş sohbetlerin olmazsa olmazıdır Türk kahvesi. Hele bir de kahve içemeyince eli ayağı titreyen, kendine gelemeyen kahvekolikler var ki onların her anında kahve mutlaka olmalı. Biz de İstanbul’un kahvekolikleri mest edecek mekanlarını sizlere sunuyoruz;
Mandabatmaz: Her gittiğinizde mutlaka kalabalık bulabileceğiniz bu mekan, Beyoğlu’nda Olivia Geçidi’nin hemen orada. Kahveler, makine kullanılmadan cezvede kısık ateşte yapılmasına rağmen servis gayet hızlı.
Şark Kahvesi: İstanbul Kapalı Çarşı içerisinde yer alan en güzel Türk kahvesi içebileceğiniz yerlerden biri olan Şark Kahvesi, yarım asrı aşkın bir süredir bu noktada hizmet vermektedir. Lezzetli kahvelerini sıcak su ile hazırlayıp, kum ocağında pişiren Şark Kahvesi, Kapalı Çarşı içinde küçük olsa da Türk Kahvesi konusunda oldukça ünlü bir mekandır.
istanbul'un_kahve_mekanlari
Latife: Tünel’den Galata’ya inerken solda kalan bu mekan, keyifli ve şirin bir yer. Lokum ve su ile servis edilen Türk Kahvesi de pek bir şahane. İsterseniz yanına ev yapımı kurabiyelerden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Tarihi Bağdat Kuru Kahvecisi: Mekanın küçük Fransız masalarında muhteşem kahveleri yudumlamak çok keyifli. Türk Kahveleri çok çeşitli: Sakızlı, çikolatalı, sütlü başta olmak üzere çok sayıda çeşit bulabiliyorsunuz Bağdat Kahvesi’nde.
istanbul'un_kahve_mekanlari_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir