İstanbul’da en lezzetli pide nerelerde yenir?

İstanbul’da en lezzetli pide nerelerde yenir?

Orijinal Bafra Pide: Şüphesiz İstanbul’un en güzel pidecisi Bafra Pidedir. Burada yenilen pidelerin hamuru hem çıtır, hem de çok yumuşaktır. Kıyması, Trabzon Peyniri, pastırması tüm ürünleri çok lezzetlidir.
istanbulun_en_iyi_5_pidecisi
Fatih Karadeniz Pidecisi: Bir diğer ünlü pideci ise Fatih Karadeniz Pidecisidir. İstanbul’un mükemmel pide adreslerinden olan Fatih Karadeniz Pidecisi özellikle Trabzon Peyniri ve tereyağıyla ünlüdür.
istanbulun_en_iyi_5_pidecisi_2
Pideban: Malzemesini bizzat Karadeniz’den getirten Sami Kaptanoğlu, 1964 yılında Sarıyer’e gelip bu meşhur lezzet durağını açmış. Şimdilerde 3 şubesiyle hizmet veren Pideban, özellikle Sarıyer halkının en gözde mekanı.
istanbulun_en_iyi_5_pidecisi_3
Şimşek Pide Salonu: Taksim ve İstanbul’un en çok ziyaret edilen pidecilerinden biri olan bu eşsiz restaurantta her şey mevcut. Kavurmasından, sucuğuna, kaşarından kıymasına bütün ürünleri çok lezzetli olan bu güzel yerde pidenizin üstüne yumurta kırdırtmayı kesinlikle es geçmeyin.
istanbulun_en_iyi_5_pidecisi_4
Karadeniz Pide ve Kebab Salonu: Fatih’te küçük, hijyenik ve pideleri eşsiz lezzette olan bu güzel işletme, kıymalı kaşarlı pidesi ve yanında açık ayranıyla nam salmıştır. Sıcak ve samimi çalışanların sizleri güler yüzle ağırlamasına bir de lezzet eklenince, tadından yenmez bir dükkan olarak akıllara kazınır.
istanbulun_en_iyi_5_pidecisi_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir