İstanbul’da kaçış oyunları etkinlikleri nerelerde var?

İstanbul’da kaçış oyunları etkinlikleri nerelerde var?

Online kaçış oyunlarından esinlenilerek ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyada milyonların ilgisini çeken gerçek zamanlı odadan kaçış oyunları çılgınlığını hala duymadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. İlk defa 2006 yılında Japonya’da Takao Kato tarafından ortaya çıkarılan ve Gerçek Kaçış Oyunları konsepti oluşarak tüm dünyaya hızla yayılan bu oyun mekanları, İstanbulda’da hızla yayılmakta. Bu oyun mekanları bilgisayarda oynanan online kaçış oyunlarını başka bir boyuta taşıyarak size gizemli objelerle dolu gerçek bir evde, gerçek insanlarla macera yaşama imkanı sunuyor. İşte İstanbul’da size de bu heyecanlı deneyimi yaşatacak kaçış oyunları mekanları;
Numara13 Evden Kaçış Oyunu: İstanbul Bakırköy’de yer alan bu eve adım attığınız andan itibaren gerçek hayata dair her şey kapının dışında kalacak ve bambaşka bir zamana ait bu evin gizemini çözmeye çalışırken bulacaksınız kendinizi. Evden kaçış oyunu tutkunları ya da daha önce en azından bir kez deneyimlemiş olanlar, Numara13’te yepyeni bir tat yakalayacak. Numara13’ün farkı, oyuncuyu şifrelere boğmadan, her hamlenizde keyifle, merakla ve biraz da korkuyla sizi içine çekecek gerçek bir hikâyeye ev sahipliği yapması.
istanbul_evden_kacis_oyunlari_2
The Panic House: Bu evden çıkarken birazcık korkacağanızı garanti ediyoruz. Evden kaçış oyunlarına interaktiflik katan The Panic House oyununda şifreleri çözmeye çalışırken çok dikkatli olmanız ve korkmamanız gerekiyor. Batman’in korkulu düşmanı Joker karakterinden esinlenerek hazırlanan oyunun her odasında sizleri değişik sürprizler bekliyor. Hareket eden odalar, evin içinde dolaşan bir katile karşı işin içine bir de zekası ile Joker’de katılınca bu evden çıkmak biraz zor oluyor. Kalp hastalarına önermediğimiz bu mekan ise Kadıköy’de bulunuyor.
istanbul_evden_kacis_oyunlari
Istrapped: Gizemli bir ev, kilitli kapılar ve içeride türlü türlü bilmeceler… Bulmacayı çözüp 1 saat içinde bu garip evden çıkmaya çalışıyorsunuz. Çoğu zaman heyecanlı, bazen de gerilimli geçiyor 1 saatiniz. İçeriye en fazla 5 kişilik bir ekip halinde girebiliyorsunuz, oyuna giderken ekibinizin tam olması gerekiyor. Sonradan giriş çıkış yasak. Ekibi toplayıp puzzle, zeka ve mantık üçlemesinde gitmek isteyenlere birebir. Bu ev ise Beyoğlu’nda bulunuyor.
istanbul_evden_kacis_oyunlari_3
Tuzak: Kadıköy’ün ilk evden kaçış oyunu olan Tuzak, diğer evlere göre bir evde değil, otel’de geçiyor. Kadıköy’de iş hanında bulunan oyun evi, kurgu ve dekor olarak oldukça güzel dizayn edilmiş. Zorluk derecesi diğer evlere göre kolay olan Tuzak oyunun son etabında bulacağınız eşyalarının sıralamasını karıştırmazsanız evden çıkmanız çok kolay.
Defuse the Bomb: Adından belli, amacınız kısıtlı bir süre içerisinde bombayı bulup etkisiz hale getirmek. İstanbul’da yakalanan Rus bir teröristin evine operasyon düzenleyen ekibin üyelerisiniz. Ama tabii ki ev bir tuzak ve girdiğiniz andan itibaren bombanın bir saatlik geri sayımı başlıyor. Bu işi ikinci mesleklerine dönüştüren oyunun yaratıcısı ekipten tavsiyesi: Rolünüze kendinizi ne kadar kaptırırsanız o kadar eğlenirsiniz. Mekan, Kadıköy’de.
istanbul_evden_kacis_oyunlari_4
Excape: Polisiye ve adrenalin seviyorsanız Excape tam size göre bir oyun evi. İçinde bulmanızı bekleyen bir ceset, şifresini çözmenizi bekleyen bir bomba ve geçmesi zor bir lazer alanı yer alıyor. Eve girip kapıyı kapattığınız anda zamanınız 60’dan başlayarak azalmaya başlıyor. Buda oyunun heyecanı ve gerilimini artırıyor. Mekan Beyoğlu’nda.
istanbul_evden_kacis_oyunlari_5
MazeUp: Ottoman ve Reborn olmak üzere iki farklı kurguyla puzzleseverleri bir araya getiren MazeUp, adından da anlaşılacağı gibi labirentvari bir kurguya sahip. Bir bakmışsınız kendinizi ipuçsuzluğun ortasında bulmuşsunuz. Yer Taksim’de.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir