İstanbul’da Japon yeşil çayı Matcha en iyi nerelerde içilir?

İstanbul’da Japon yeşil çayı Matcha en iyi nerelerde içilir?

Japonlar tarafında yıllar önce keşfedilmiş olan, son yıllarda Amerika ve Avrupa’da mucizevi faydalarının keşfedilmesi ile popülerliği oldukça artan Matcha, ülkemizde de tanınmaya başladı. Faydaları saymakla bitmeyen Matcha çayının en belirleyici özelliklerinden biri klorofil zenginliğinden kaynaklanan koyu yeşil rengi ve eşsiz kokusudur. Matcha çayı toz olarak suya karıştırılır ve bu sebeple en yüksek antioksidan miktarı olan çaydır. Peki Bu lezzetli çayı İstanbul’da denemek istesek nerelere gitmeliyiz?
Chado: Farklı ülkelerden 60’ın üzerinde çay çeşidi ve çay kültürü bulunan bu mekanda matcha tea, matcha latte, ice matcha latte ve matcha frappe olmak üzere matcha’nın 4 çeşidini bulabilirsiniz.

Jüs: Yüzde yüz vegan bir mekan olan Jüs’te, en iyi ve en lezzetli soğuk preslenmiş sebze/meyve suyu ve bitkisel bazlı yiyecekleri bulabilirsiniz. Yeni hazırladığı matcha lattes’siyle dikkat çeken mekan, Cihangir’de yer alıyor.

Pattis: Kadıköy Moda istikametindeki Hasırcıbaşı Caddesi’nde konumlanan Pattis , kahvaltı-brunch ve coffee shop olarak hizmet veriyor. Yeşil tonları ve ferah tasarımıyla dikkat çeken mekanda Matcha’nın pancake’ini de deneyebilirsiniz.

Melez Tea: Matcha’nın her türlüsünü bulabileceğiniz bu mekan Sarıyer’de bulunuyor. El yapımı ürünlere sahip olan Melez Tea, İstanbul’da çay konusunda bir hareketlilik başlatan önemli mekanlardan.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir