İstanbul’da en lezzetli Türk kahvesi nerelerde içilir?

İstanbul’da en lezzetli Türk kahvesi nerelerde içilir?

Türk kahvesi bir çoğumuzun olmazsa olmazıdır. Özellikle de sabah içilen kahvenin keyfi hiçbir şeyde yoktur. Eşsiz tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, sunumuyla kendine özgü bir kimliği ve geleneği olan Türk kahvesi, telvesiyle birlikte ikram edilen tek kahve türüdür. Yüz yıllar boyunca tüketilen Türk kahvesinin kültürümüzdeki yeri çok ayrı. Dünyanın tüm kahveleri birleşse bir fincan köpüklü Türk kahvesine değişmeyiz. Peki İstanbul’da en lezzetli Türk kahvesini nerelerde içebiliriz?
Mandabatmaz: İstiklal Caddesi’ndeki mekan 1967’den beri Türk kahvesi pişirilen küçük dükkanın adını köpüğü çok kalın olduğu için “manda bile batmaz” deyiminden almış. Kahveler, makine kullanılmadan cezvede kısık ateşte yapılmasına rağmen servis gayet hızlı. Menülerinde sadece Türk kahvesi ve çay bulunan mekan, ”İstanbul’da Türk Kahvesi Nerede İçilir” denilince Beyoğlu’nda ilk akla gelen yerdir.

Bebek Kahve: Boğaz manzaralı bir kahve keyfine ne dersiniz? Evdeki sıcaklığı aratmayacak kadar samimi ve huzurlu olan bu mekan, ünlüler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir yer olma özelliği de taşıyor. Bebek sahilinde güzel bir yürüyüşten sonra, kahvenizi de denize karşı yudumlamak isterseniz en iyi tercih.

Okkalı Kahve: Geniş bir kahve çeşitliliğine sahip olan bu mekan, Beşiktaş’ta bulunuyor. Kahve seçenekleri çok; Yumuşak içimli, yandan çarklı, damla sakızlı, kakuleli, sütlü ve Okkalı Türk kahvesi menüde olan seçeneklerin yalnızca birkaçı.

Pierre Loti: Bir çok Türk filminde sahnelerin çekildiği bu yer, adını Fransız yazar Pierre Loti’den alıyor. İstanbul’un en keyifli tepelerinden birinde kahve içme deneyimi sunan bu mekana teleferikle gitme olanağınız da var.

Tarihi Bağdat Kuru Kahvecisi: Küçük bir kasede sakız lokumu, drajeler ve su ile sunulan kahvesiyle ün yapan bu mekan, Greek müziklerinin tadına vararak çeşit çeşit türk kahvelerini denemek isteyenler için biçilmiş kaftan niteliğinde.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir