İstanbul’da en lezzetli içli köfte nerelerde yenir?

İstanbul’da en lezzetli içli köfte nerelerde yenir?

Yöresel tatlar içinde en lezzetliler arasında olan içli köftenin ince hamurlusu, tane tane dökülen iç malzemesi makbuldür. Peki bu muhteşem lezzeti İstanbul’da en iyi nerelerde yiyebilirsiniz?
Sabırtaşı: Kahramanmaraş’ın İstanbul’daki En Meşhur İçli Köfte ve Yöresel Yemek Mekanı Sabırtaşı, yalnızca içli köftesiyle değil mantısıyla da popüler.

Muhtelif Mekan: Oldukça sıcak bir dekorasyona ve işletme anlayışına sahip bu mekânda içli köftenin vejetaryenini tadabilirsiniz.

Çiya Sofrası: Çiya Sofrası, Türk mutfağının dünya basınında temsilciliğini üstleniyor. Gaziantep’tekileri aratmayan içli köftesi ile damak zevkinizi mest edecek bu mekana mutlaka uğramalısınız.

Bağdat Ocakbaşı Cezayir’in Yeri: Kabuğu incecik, çıtır çıtır kızarmış, içi dolu dolu, bol fıstıklı içli köfteleriyle adından söz ettiren mekan, ocakbaşı salaşlığında.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir