İstanbul’da en lezzetli fava nerelerde yenilir?

İstanbul’da en lezzetli fava nerelerde yenilir?

Fava bir diğer adıyla bakla ezmesi, özellikle Ege ve Yunan mutfağında yaygın olarak yapılan bir lezzet. Meze sofralarının olmazsa olmazlarından bir tanesi olan favayı İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi mekanları araştırdık;
Duble Meze Bar: Tarihi Pera’da, Palazzo Donizetti Hotel’in muhteşem manzaralı terasında yerini alan Duble Meze Bar, ballı şakşuka, levrek ceviche ya da çıtır karidesli deniz börülcesinin yanı sıra favasıyla da oldukça ünlü.

Kandilli Balıkçı Suna’nın Yeri: Canınız boğazın kalbinde salaş bir balıkçıda keyif yapmayı çekerse, rotanızı Kandilli’ye çevirin. İstanbul’da yaşayan yada turist olarak gelen herkesin kesin gitmesi gereken bir yer.

Sıdıka Meze Restoranı: Papaz yahni, atom, fava, kaşkarikas, sıcak ot, telde karides, sübye yumurtası, ayvadalı karides güveç, ayvalık tulumu birçok meze çeşidine sahip bu restoran, Beşiktaş’ta yer alıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir