İstanbul’da en lezzetli çorba nerelerde içilir?

İstanbul’da en lezzetli çorba nerelerde içilir?

Türk mutfağının temel taşlarından biri olan çorba, özellikle de kış aylarında herkesin aradığı bir lezzet. E haliyle bu da yeni mekanların oluşmasına fırsat veriyor. Ancak biz size seçim yapma kolaylığı sağlıyoruz ve İstanbul’un en lezzetli çorbayı içebileceğiniz mekanlarını sunuyoruz;
Kahve 6: Cihangir’de yer alan bu mekan, klasikleşmiş çorbasıyla huzurlarınızda. Brokolili mercimek çorbasıyla kış günlerinin vazgeçilmezi olan bu mekan, yaz aylarında da içinde nohut, bulgur, taze nane, maydanoz olan ayran aşı çorbasıyla gönüllere taht kuruyor.
istanbulun_en_iyi_corbacilari
Hünkar Lokantası: Nişantaşı’nda bulunan bu mekan, mercimek çorbası ve paça çorbası ile annenizin çorbasını aratmıyor. Bir de içinde sebze çorbası, ıspanak kökü, mercimek köfte, kapuska, türlü, pazı, semizotu gibi bol seçeneklerin olduğu vegan menülerini de mutlaka denemelisiniz.
Kiva Han: Etrafınızda fazlaca turist görürseniz sakın şaşırmayın çünkü tam Galata Kulesinin dibinde diyebiliriz, zaten bina da nerdeyse kule kadar eski ve tarihi. Alaca çorba, kömeç çorbası, muhliye çorbası, patatesli bulgur çorbası, pazı çorbası, kırmızı bacak çorbası, yarpuz çorbası ve soğuk çorba gibi seçenekleriyle herkesi mest ediyor.
istanbulun_en_iyi_corbacilari_2
Tarihi Haliç İşkembecisi: 1938’den beri hizmet veren restoran, çorbaları kadar Haliç manzarasıyla da ilgi çekici. İçerisi eski radyolar, geyik boynuzları, küpler, bakraçlar, irili ufaklı renkli kilimler, halılar, el yapımı tüfekler gibi eski antika eşyalarla dolu. Gelelim işkembe çorbasına. En ufak bir siyah noktaya dahi rastlayamayacağınız işkembesini temizlik ve kalitesinden şüphe etmeden gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.
Shorba: Kendileri isminden de anlaşılacağı üzere ilk konsept çorba restoranı. Mekanda Türkiye ve Dünya mutfaklarına özel 24 çeşit çorba var. Yuvalama, beyran, tandır, dil, domates, Macar gulaş, arabaşı bunlarda birkaçı. En önemlisi de Shorba ürünlerinde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu bulunmuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir