İstanbul’da en güzel Burger, nerelerde yenilir?

İstanbul’da en güzel Burger, nerelerde yenilir?

Türkiye’de hamburger kültürü iyice yaygınlaşmaya başladı. Bununla beraber yeni alternatifler de çoğalmakta. Biz de İstanbul’un parmak yedirten en nefis burger mekanlarını sizler için araştırdık;
Baltazar: Karaköy’de açıldığı günden beri burgerseverlerin karnını doyuran, canın boğazdan geldiğini bir kez daha kanıtlayan Baltazar, ikinci mekanını Caddebostan’a açtı. Mekanda sadece burger yok tabii; kasap köfte, antrikot, t-bone steak ve dallas steak; et tutkunlarına damak şöleni yaşatıyor.
istanbulun_burger_mekanlari
Komşu Burger: Kömür ateşinde pişen etleri, 150 ve 180 gramlık burger boyutları ve isteyene menüde patates kızartması yerine soğan halkası seçeneğiyle muhteşem bir lezzet sunan bu mekan Levent’te bulunuyor.
istanbulun_burger_mekanlari_2
Virginia Angus: Eminönü’nde balık ekmek yemekten sıkılanların gözde yeri olan bu mekanda özellikle de acı sosuna hayran kalacağınız “New York Burger”’i öneriyoruz. Birçok mekanda olduğu gibi burgerler, patates kızartması ile servis ediliyor.
istanbulun_burger_mekanlari_3
Mano Burger: Asmalımescit’in sevilen hamburgercisi Mano Burger 2010 yılının Ocak ayında açıldı. İstanbul’da şuan 5 şubeye ulaşan Mono Burger hızlı adımlarla ilerliyor. İlk şubeleri Beyoğlu Tünel’de açtıklarında Amerika’da oluşmuş birikim ve deneyimlerini ortaya koyarak Mano Burger’ı açtılar.
istanbulun_burger_mekanlari_4
Burger Lab: 200 gramlık burger köftelerinin kıyması zırhla çekiliyor. Et olarak yerli düve kullanılıyor. Etin içinde baharat olarak sadece tuz ve karabiber var. Hamburger Çeşitleri: Classic, Cheesy, Mad Burger, Lab Burger, Crack, Olivy, Hand Made, Soujouk, Iceburger. Şubeler: Karaköy, Akmerkez, Ataşehir
istanbulun_burger_mekanlari_5
Biber Burger: Beşiktaş’ta bulunan bu mekanda, Biber, Romesco, Amarillo, Louis, Rokfor, Pastrami ve Jetlag Buster; gibi burger çeşitleri bulunuyor. Yanında patates vazgeçilmez tabii ki ama burada burger eşliğinde gelen bir diğer şey de kurutulmuş kırmızı biber.
istanbulun_burger_mekanlari_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir