İstanbul’da bir çikolata müzesi !

İstanbul’da bir çikolata müzesi !

Pelit Pastaneleri’nin İstanbul Esenyurt’ta bulunan Pelit Çikolata Müzesi, ziyaretçilerine tatlı bir görsel sunuyor. 25.000 metrekare kapalı bir alana yayılmış olan bu müzede çikolatadan Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Mevlana büstleri, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi ve Kız Kulesi gibi sanat eserleri bulunuyor.
pelit_cikolata_muzesi
Sevimli aynalar, 3D resimler, bir takım sahneler, çeşitli pasta görselleri ve şarkılar söyleyen çikolatadan heykeller hem çocukların hem de çocuk ruhu taşıyan tatlı severlerin yoğun ilgisini çekiyor.
pelit_pasta_muzesi
Ayriyetten bu tatlı müzede bir de ufak bir hayvanat bahçesi var. Bu küçük hayvanat bahçesinde bulunan maymunları da ellerinizle besleyebiliyorsunuz. Çocuklar için pasta ve mutfak şefliği workshoplarının bulunduğu mini mutfağında tüm çocuklar içlerindeki yetenekleri ortaya koyup, şeflik hünerlerini sergileyebiliyorlar.
cikolata_muzesi_istanbul
pelit_cikolata_muezi_istanbul
pelit_cikolata_muzesi

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir