İstanbul tatilinde açık havada alışveriş nerelerde yapılır?

İstanbul tatilinde açık havada alışveriş nerelerde yapılır?

İstanbul gezilecek yerler konusunda dünyanın en zengin şehirlerinin başında geliyor. Dünyada iki kıtayı birleştiren tek şehir ve dünyanın en büyük imparatorluklarına ev sahipliği yapan bir coğrafya olan İstanbul, yerli ve yanacı turistler tarafından da sıkça tercih edilen bir destinasyon. Bu güzel şehre gelmişken de alışveriş yapmadan da dönmek olmaz. ”Şöyle bir temiz hava alayım hem de alışverişimi yapayım” diyorsanız İstanbul’da açık havada alışveriş yapabileceğiniz yerler listemize bir göz atmalısınız;
Çilek Sokak: İstanbul’un Kadıköy semtinde, meşhur Boğa Heykeli’nin hemen yanında yer alan bu sokak, alışveriş severlerin çoğunun bildiği ve gittiği bir yer. Kıyafet dükkânlarının yoğun olduğu sokak, yılın her mevsiminde uğrak yeri. Bu sokak, her yaşa, her tarza ve her bütçeye hitap ettiği için, bu açık alışveriş merkezi adeta İstanbulluların göz bebeği. Yaz-kış canlı bir ekonomiye sahip olan sokak, yüzlerce kişinin istihdam edildiği, evini geçindirdiği bir bölge.
istanbul_acik_hava_alisveris_yerleri
Nişantaşı: İstanbul’un en gözde alışveriş semtlerinden biri olan Nişantaşı, kentin sosyal ve kültürel hayatının en yoğun yaşandığı semtlerden biri. Dünyaca ünlü modacıların ve ünlü markaların mağazaları bulunan Nişantaşı, yeme-içme ve eğlence seçenekleriyle pek çok kişinin uğrak yeri. Özellikle 2000’li yıllardan bu yana yapılan yılbaşı kutlamaları ile Nişantaşı kentliler için eğlence anlamında yeni bir alternatif haline gelmiştir.
istanbul_acik_hava_alisveris_yerleri_2
Taksim: Alışverişin ilk adresi olan Taksim İstiklal Caddesinde dünyaca ünlü markalardan tutunda, ucuz giysi ve eşya satan pasajlara kadar pek çok mağaza bulunmaktadır. Mango, Zara, Koton gibi markaların yanı sıra İstiklal Caddesi üstünde yer alan pasajlara giderek sezonun moda ürünlerini uygun fiyatlı bulabilirsiniz.
istanbul_acik_hava_alisveris_yerleri_3
Bahariye: Altıyol’dan Moda’ya çıkan Bahariye Caddesi, Kadıköy’ün önemli alışveriş merkezlerinden. Mağazaları, mekanları, eski kitapçıları, sinemaları ve tiyatroları ile her zaman canlılığını koruyan Bahariye Caddesi, ortasından geçen nostalji tramvayı ile de Anadolu Yakası’nın İstiklal Caddesi olarak da adlandırılmaktadır.
istanbul_acik_hava_alisveris_yerleri_4
Bağdat Caddesi: İstanbul’un en uzun ve en popüler alışveriş caddesi olan Bağdat Caddesi, Bostancı’dan başlayıp, Kadıköy’e kadar uzanıyor. Bir Fransız şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Paris’in Şanzelize’si ile New York’un 5th Avenue’sunu geride bırakarak dünyanın en iyi 4. Alışveriş caddesi seçilmiştir. Gerçekten de, dünyanın bir çok ünlü markasının, en az bir mağazası bulunur caddede. Burberry, Louıs Vuıtton, Vakko, Dkny, Brandroom , Dıesel ve Benetton bunlardan birkaçı.
istanbul_acik_hava_alisveris_yerleri_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir