İstanbul tatil dönüşü hediye alabileceğiniz yerler!

İstanbul tatil dönüşü hediye alabileceğiniz yerler!

Seyahate çıkmak keyifli bir aktivite. Seyahatlerimizin en güzel yanlarından biridir gittiğimiz yerlerden kendimiz için ya da sevdiklerimiz için hediyeler almak. Peki İstanbul seyahatinizde İstanbul’u en güzel anlatan hediyeler nerelerden alınabilir?
Kapalı Çarşı: İstanbul’da alışveriş denildiğinden ilk akla gelen yer şüphesiz tarihi yarımadada bulunan Kapalı Çarşı. Hediye seçerken İstanbul’da turistik bir gezi yapmak için de Kapalı Çarşı ideal bir yer. İstanbul’un mistik havasını yansıtan, gelenek haline gelmiş hediyelik eşyalar satan bu çarşı, labirenti andıran yapısı ve içinde bulundurduğu 4 bin dükkân ile hem bir tarihi eser hem de alışveriş cenneti.
istanbul_da_hediye_nereden_alinir
Mısır Çarşısı: Baharat Çarşısı” olarak da adlandırılan, İstanbul Eminönü’nün ünlü gezi noktası Mısır Çarşısı, baharatlar ve lokumlarla ünlü. Sevdiklerinizin sağlığına hitap eden kuru gıdalar, ağzını tatlandıracak geleneksel şekerlemelerin en kalitelisini bu çarşıdan alabilirsiniz.
istanbul_da_hediye_nereden_alinir_2
Galata: İstanbul’un en eski semtlerinden olan Galata, son yıllarda herkesin gözdesi. Turistlere yönelik dükkanlarında günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz deri çantalar, ilginç ayakkabılar, retro tarzını benimsemiş İstanbul magnetleri, çeşitli hediyelik eşyalar ve Türk Hamam kültürünü yansıtan sabunlar bulmanız mümkün.
istanbul_da_hediye_nereden_alinir_3
Ortaköy: Ortaköy’ün meşhur sokak standları, takı meraklılarına çoğu gümüş, bir kısmı da gümüş üzerine altın kaplama yüzlerce çeşit kolye ucu, kolye, bilezik, zincir ve halhaldan kol düğmelerine kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Uygun fiyatları, her tarza uygun takı seçenekleri için tezgâhlara gününüzün büyük bir bölümünü ayırmalısınız.
istanbul_da_hediye_nereden_alinir_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir