İstanbul Health Expo Fuarı

İstanbul Health Expo Fuarı

10-13 Aralık tarihlerinde CNR EXPO İstanbul’da düzenlenecek İstanbul Health Expo Fuarı, sağlık sistemine çağ atlatacak yeni teknolojilere ve uygulamalara ev sahipliği yapacak.
10 Kasım 2014 Pazartesi  Geleceğin tıbbı olarak nitelenen kişiselleştirilmiş tıp alanı için hayati bir önem taşıyan 3 boyutlu doku üretimi ile kişinin kendi hücrelerinden organ üretilebilecek. Sağlıkta uygulanan yeni teknojileri tanıtmak üzere gerçekleştirilecek “İstanbul Health Expo – Medikal Ürün, Hastane Donanımları, Sağlık Bilişim ve Teknolojileri, Laboratuar Sistemleri, Evde Bakım Ürünleri ve Sağlık Turizmi Fuarı ” Sağlık Bakanlığı ve CNR Ek335x210(Kare-Foto)-Kurtarıldı-fuarspo Fuarcılık ev sahipliğinde organize edilecek. CNR EXPO Yeşilköy de 10-13 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Health Expo Fuarı nda ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından desteklenen sağlıkta çığır açan teknolojiler ve projeler tanıtılacak.
Fuarda, geleceğin tıbbı olarak nitelenen ‘Kişiselleştirilmiş Tıp ‘ alanı için hayati bir önem taşıyan 3 boyutlu doku üretiminde, en son gelinen noktayı gösterecek teknolojiler sergilenecek. Doku kayıplı yaralanmalarda iyileşme sağlayan, doku nakillerinde doku reddini ortadan kaldıran, kemik ve kıkırdak dokular için donör ihtiyacını azaltan, kalp krizi geçiren kişilerde hasar gören kalp kası dokusunun iyileştirmek gibi önemli sağlık problemlerinin en büyük destekçisi olacak 3 boyutlu doku üretim teknolojisine yönelik firmaların çalışmaları, ziyaretçilere tanıtılacak.
Fuarı nda sergilenecek Ambulans Acil Müdahale motosikletleri için üretilmiş kask haberleşme sisteminin de yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Bu sistem motosiklet kullanıcısına, kask içinden telsiz sistemi ile haberleşme, siren anons sistemi ile konuşabilme ve cep telefonu ile de iletişime geçme olanağı sağlıyor. Türkiye de geliştirilimiş motosikletler yüzde yüz yerli malı olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Günümüzde acil müdahalede kullanılan motosikletlerin, yakın gelecekte vatandaşların da tercihi olması bekleniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir