İştahınızı kapatacak Japonya’nın şaşırtıcı dondurmaları!

İştahınızı kapatacak Japonya’nın şaşırtıcı dondurmaları!

Dünya’daki en renkli kültürlerinden birine sahip olan Japonlar, yemekleriyle de oldukça şaşırtıyor. Japonya’nın şaşırtıcı dondurma çeşitlerini sizler için araştırdık;
Balıklı Dondurma: Japonya’dan balık aromalı dondurma. Tuhaf lezzet anlayışlarıyla sürekli ilgi çeken bir milletten beklenen bir lezzet diyebiliriz.
Tavuklu Dondurma: Tavuk kanadını mangal dışında hayal edemeyenler için Japonlardan çok ilginç bir çözüm.
japonya_ilginc_dondurma
At Etli Dondurma: At etini çok sevdik dondurmasını yapalım demiş olmaları kuvvetle muhtemel ama olmuş mudur bilemiyoruz.
Ahtapotlu Dondurma: Türk mutfağına göre çok tuhaf dursa da Japonya’daki süpermarketlerde en çok satan ürünler listesinde başı çekiyor!
japonya_ilginc_dondurma_2
Kömür Tozlu Dondurma: Kömürün iştah açıcı özelliğini keşfeden Japonlar’dan ilginç bir donduma çeşidi daha..
Peynirli ve Mısırlı Dondurma: Peynir ve mısırın uyumunu fark ettikten kısa bir zaman sonra, bu fikri dondurmayla buluştu damak tadı. Listenin en yenilebilir dondurması da olabilir.
japonya_ilginc_dondurma_3
Ispanaklı Dondurma: Bizim mutfağımızda da ıspanaklı pasta olduğu için çok rahatsız etmese de dondurmaya başka bir bakış açısıdır.
Mürekkep Balığı Mürekkepli Dondurma: Japonya, tuhaf dondurma aromalarına öncülük eden ülkeler listesinde başı çekiyor. Tokyo’da bulunan bir eğlence merkezinde satılan “kalamar mürekkepli” dondurma oldukça ilgi çekiyor.
japonya_ilginc_dondurma_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir