Isparta’da piknik nerelerde yapılır?

Isparta’da piknik nerelerde yapılır?

İdeal bir piknik; güzel bir yer seçimi, güzel insanlar, oturacak rahat bir örtü ve enfes yiyecek içecekler ve yemek sonrası eğlencelerden fazlası değildir. Pikniği nerede yapacağınız da bu nedenle önemlidir. İşte Isparta’da piknik yapılacak en güzel yerler;
Milas Mesire Yeri: Isparta’nın yeşilliği arasına gizlenmiş, huzurlu ve keyifli saatler sunan Milas Mesire Yeri, hem yöre halkı hem de çevre illerden gelen misafirler tarafından piknik alanı olarak kullanılmaktadır.
Milas Mesire Yeri il merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunup kolay bir ulaşım yoluna sahiptir.
isparta_piknik_yerleri
Kızıldağ Milli Parkı: Karaçamıyla, sedir ağaçlarıyla, meşe ve ardıç ağaçlarıyla bol oksijenli bir ortam sunan Kızıldağ Milli Parkı, Türkiye’de mavi yapraklı sedir ormanının bulunduğu tek bölgedir. Kızıldağ Milli Parkı’na gittiğiniz zaman piknik alanlarında piknik yapabilir ve dilerseniz çadır kurup kamp yapabilirsiniz.
isparta_piknik_yerleri_2
Ayazma Mesire Yeri: Isparta şehir merkezinde Halıkent Mahallesi’nin yanı başında dağın eteklerindedir. Buz gibi akan suyu, yeşil alanları, yüzyıllık kestane ağaçları ve havuzlarıyla piknik için ideal bir alan.
isparta_piknik_yerleri_3
Yazılı Kanyon: Girdiğiniz anda sizi büyüsü altına alacak olan Yazılı Kanyon, Isparta il sınırları içerisinde olup 1989 yılında tabiat parkı olarak kabul edilmiştir. Burada bulunan zakkum ağaçları yanındaki masalarla çok davetkar duruyor. Bu davete kesinlikle hayır diyemeyecek kendinizi tabiatın kollarına bırakacaksınız.
isparta_piknik_yerleri_4
Gökçay Mesire Yeri: Isparta şehir merkezinde olup, yüzyıllık kestane ağaçlarına sahiptir. Park alanı üzerinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisi tarzında yapılmış birçok çeşme, bina, sosyal tesis, lokanta, gölet, tarih yolu, çadır ve piknik yerleri bulunmaktadır. Gökçay Mesireliği’nde çocukların doyasıya eğlenebileceği çocuk parkı ve oyun alanları da bulunuyor.
isparta_piknik_yerleri_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir