İspanya tatilinizde bunlara dikkat edin!

İspanya tatilinizde bunlara dikkat edin!

İspanya, Avrupa ülkeleri arasında gelenekleri ve kültürel özelliklerine sıkı sıkıya bağlı bir ülkedir. Öyle ki İspanya’da tatil planı yapıyorsanız bu özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü İspanya’da yaşayan insanlar aşırı derecede bu gelenekleri karşısında alıngan ve hassas bir yapıdadır. Olur da bir yanlış anlaşılmadan dolayı zorluk çekmemeniz açısından bahsedeceğimiz birkaç konuda dikkatli olmanızda fayda var.
ispanya_tatili_dikkat_1
Boğalardan asla bahsetmeyin !
İspanya’nın uzun zamandır tartışma konusu olan Boğa güreşleri, kimi kesim tarafından hala savunulurken kimi kesimde ısrarlı bir şekilde karşı çıkmaktadır. İspanya’nın hemen hemen her yerinde yasaklanmış bu antik spor hakkında bahsi edildiğinde uzun uzadıya tartışmalar olabiliyor. Madrid bölgesinde bu konu hakkında pek sorun çıkmazken, Barcelona kesiminde ise katı bir şekilde eleştiriliyor. Siz yinede bölge ayırt etmeden Boğalardan asla bahsetmeyin.
Plaj kıyafetleriyle sokakta gezmeyin !
Barselona’da bir plajlarında denize girmiş, güneşlenmiş keyifli bir şekilde ayrılıyorsanız, bikini veya deniz kıyafetlerinizi çıkartıp devam edin. Çünkü bikini veya deniz şortuyla Barcelona sokaklarında gezmek hem yasak hem de kanuni yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden siz siz olun denizi denizde bırakın, sokağa taşımayın.
ispanya_tatili_dikkat_2
Çıplak insanlara bön bön bakmayın !
Çıplak insanlara sıkça karşılaşabileceğiniz İspanya sokaklarında, Barcelona dışında bunun serbest olduğunu bilin. Fakat bunu sakın suistimal etmeyin. İnsanlar orada bu şekilde yaşamaya alışkın olmakla beraber, kendilerine öcü görmüş gibi ya da onları yiyecek gibi bakan insanlardan ise nefret edip anında sinirlenerek size tepki gösterebilirler.
Kırmızı bayrakları görmezden gelmeyin !
İspanya’nın deniz kıyılarında yılın belli dönemlerinde sert rüzgarlarla birlikte şiddetli akıntılar olabiliyor. Bunun uyarısı sembolündeki, kıyılarda ve plajlardaki kırmızı bayraklara dikkat edin. Bu bayraklar denize bu bölgede kesinlikle girilmemesi konusunda uyarmaktadır. Hem kendi canınızı tehlikeye atmamak için hemde kanuni hükümlerle karşı karşıya kalmamak için bu kırmızı bayrakları sakın görmezden gelmeyin!
ispanya_tatili_dikkat_3
Pasaportunuzu resepsiyonda bırakmayın !
İspanya tatilinde konaklayacağınız otellerde pasaport kontrolü mecburi olmakla beraber, pasaportunuzu incelemek için resepsiyon sizden isteyebilir. Bu yüzden dijital bir şekilde pasaportunuzun bir kopyasını yurt dışı seyahatinize çıkmadan önce mutlaka bulundurun. Ve her ne şekilde olursa olsun Resepsiyonda uzun süre pasaportunuzu bırakmayın çünkü buralarda birçok pasaport içerisinde kaybolma ihtimali yüksektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir