İş seyahatine çıkanlara 3 ipucu!

İş seyahatine çıkanlara 3 ipucu!

Türkiye’de artık gerek uluslararası gerekse yurt içi pazar ağında iş gezileri gibi farklı sebeplerden dolayı sık sık yurt dışı ve yurt içi uçakla seyahat ediliyor. Bu sebepten dolayı bir havaalanından diğerine devamlı koşturmaca oluyor. Yurt içi veya yurt dışında bu nedenle sürekli havaalanlarında oradan oraya yetişmeye çalışan, peşinde sürekli bir valiz sürükleyen, zamanla yarışan insanlar görürüz. Eğer onlardan biri de sizseniz ve devamlı iş seyahatine çıkıyorsanız, bilmeniz gereken 3 ipucu!

1. İyi bir uyku için “ASMR” şart
İyi uyku demek iyi bir güne başlangıç demek. Bu yüzden fırsat buldukça yolculuğunuz boyunca iyi bir uyku çekmeniz gerekir. Fakat bu her zamanda bu kadar kolay olmuyor. ASMR, özellikle son yıllarda uyku problemi yaşayanlar için seslerle bu sorunu ortadan kaldırma yöntemi. Bu yöntem, yumuşacık, alçak bir ses tonuyla bir şeyler anlatarak ya da yağmur, sayfa çevirme, saç tarama gibi seslerle uyku sorunu yaşayan kişiyi uykuya teşvik ediyor. Siz de dilerseniz yolculuk boyunca kulaklığınız yardımıyla ASMR kayıtları dinleyerek rahatlayabilirsiniz.
ekran
2. Aktivitelerinizi önceden belirleyin
Varacağınız destinasyonla ilgili planlarınız varsa, rezervasyonlarınızı önceden yapmanız da size zaman kazandırır. Örneğin, konaklayacağınız oteldeki spa rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız, otele vardığınız zaman size zaman kazandırır ve yol yorgunluğuyla sıra beklemek ya da kayıt yaptırmak gibi işlemlerle uğraşmazsınız. Aynı şekilde iş yemeği için restoran rezervasyonunu da gitmeden yapmak size kolaylık sağlayabilir.
3. Akıllı telefon uygulamalarından yararlanın
İş seyahatinizde işinize yarayabilecek akıllı telefon uygulamalarını gitmeden telefonunuza indirmeniz size pek çok konuda kolaylık sağlayabilir. Böylece, yanınıza iş hayatında sıkça başvurduğunuz ajandanız yerine tablet veya akıllı telefonunuzdaki dijital ajanda uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir