İran’ın tatil merkezi Türkiye!

İran’ın tatil merkezi Türkiye!

İran İslam Cumhuriyeti’nde  bildiğiniz gibi şeri-at yani dini kurallara göre yönetilirken, çoğunluğun genç nüfusa ait olan İran’da ise bu kurallara yer yer uygulamak zor olabiliyor. Son zamanlarda bu kurallara uyulmadığını gösteren birçok yerel partilere sıkça haberler çıkmaya başladı. Bu yasaklardan sıkılan İranlıların çoğu ise yazları Türkiye’de tatil yaparak ve Türkiye’nin özgürlüğünde, Akdeniz’in Ege’nin mavi denizine kendilerini bırakıyor. Yaz sezonu ve dini bayram tatillerinde Türkiye’nin 5 yıldız otellerinde doyasıya eğlenebiliyorlar.
iranturist
Gerek coğrafi yakınlıktan gerekse Türkiye’nin turizm anlamında ki muhteşem zenginlikleri İranlıları Türkiye turizm pazarına çekmekte yeterli bile. Sadece yaz aylarında değil, ülkemiz 12 ay turizm açısından termal ve doğa turizmi gibi alternatifleriyle İranlıların seçimlerinde etkili oluyor. Genellikle Antalya’da Belek, Kemer, Side, Manavgat gibi turizm beldeleri ve Egenin incileri; Bodrum, Kuşadası, Didim, Marmaris, Fethiye yaz aylarında yoğun olarak turizmin İran ayağı oluyor. Nevruz, İran ve Bahai takvimlerine göre yılın ilk gününü temsil eder. Günümüz İran‘ında, her ne kadar İslami bir kökeni olmasa da bir şenlik olarak kutlanır. Mart ayının 20-21-22’si tarihlerinde Nevruz bayramı olarak kutlanılması ve ülkemiz bu etkinliklere yoğun olarak destek vermesi de  İranlılar için o tarihlerde Türkiye tatiline olanak sağlıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir