Instagram’a yeni gelen canlı yayın özelliği nasıl kullanılıyor?

Instagram’a yeni gelen canlı yayın özelliği nasıl kullanılıyor?

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özellik sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tıpkı Facebook Live ve Periscope gibi canlı yayın özelliğini devreye alacağını duyuran Instagram, canlı yayın özelliğini kullanıma sundu.
instagram_canli_yayin_ozelligi
Yeni özellik, aynı Stories’te video yayınlar gibi, kullanıcının video kayıt yapmasına imkan tanıyor ancak yayın canlı yapılıyor. Takipçiler tarafından izlenebilecek canlı yayınları tekrar izleme imkanı bulunmuyor. Paylaşımınız bittiği anda bu yayın uygulamadan tamamen siliniyor. Yeni özellik, aynı Stories’te video yayınlar gibi, kullanıcının video kayıt yapmasına imkan tanıyor ancak yayın canlı yapılıyor. Kullanıcıların takip etmedikleri ancak en popüler canlı yayınlar ise keşfet sekmesi üzerinden kullanıcılara sunuluyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir