İnsansız fast food devri başladı!

İnsansız fast food devri başladı!

Geleceğin fast food restoranı New York’ta açıldı. Eatsa restoranlar zinciri, yemek hazırlamadaki otomasyon sisteminin kullanımıyla farklı bir konsepte imza atarak müşterilerini ağırladı. Geçtiğimiz sene San Francisco’da başarı gösterince Manhattan’da yeni adresinde kapılarını misafirlerine açtı.Fast food zinciri Eatsa, vejetaryen olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca kasiyersiz ve garsonsuz tasarımı ve özel sipariş dolapları ile alışılagelmişin dışında bir yemek hizmeti deneyimi sunmakta.
Yemeklerini restoranda bulunan cihazlardan ya da mobil telefonlarına indirdikleri uygulamalardan sipariş edebilen müşteriler aldıkları numara ile siparişleri hazırlandığında küçük camekanlı bölmelerden arzu ettikleri yiyecekleri alabiliyor.Tüm bu işlemler 90 saniye içerisinde gerçekleşmekte. Fast-food hiç bu kadar hızlı olmamıştı.
Eatsa kurucusu Dave Friedberg,“Sağlıklı beslenmek için bütçeyi zorlamanın anlamı yok, teknolojiyi akıllıca kullandığınız takdirde aynı hizmeti daha uygun fiyatla ve daha hızlı alabilmelisiniz” dedi.
Otomatik sistemi ile bir saatte 600 ila 700 siparişe yanıt verebilen Eatsa restoranlarının, çalışanlarına ödediği ücretten tasarruf etti. Restoranda az sayıda bulunan çalışan müşteri memnuniyetini ölçmek ve restoran düzenini korumakla görevli.
Restoranda etli yiyecekler yerine daha çok güney Amerika’da yetişen ve tohumları yenen kinoa bitkisinden hazırlanmış gıdalar menüde yer alıyor.Friedberg’e göre insanlar her daim sağlıklı gıdayı tercih etmeye yöneliyor ancak lezzetini, fiyatını ve hazırlanma hızını da öncelikli tercihleri arasında tutuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir