Şanlıurfa’da yeni açılan Arkeoloji Müzesini keşfedin!

Şanlıurfa’da yeni açılan Arkeoloji Müzesini keşfedin!

Şanlıurfa’da açılan Arkeoloji Müzesi insanlığın ilk çağlarından günümüze kadar uzanan tarihsel sürecini görme imkanı sunuyor. Tarihi eser, canlandırma ve imitasyonlarla ziyaretçilerine o dönemlerde yaşıyormuş hissini yaşatan müze Balıklıgöl yakınında 200 dönümlük alana inşa edildi. İlk olarak “paleolitik çağ” salonunu gezen ziyaretçiler, insanların avlanma şeklini, ateşi nasıl yaktığını ve toplayıcılık faaliyetlerini anlatan canlandırmalar ve dünyanın gerçek boyutta yontulmuş ilk eseri olarak bilinen Balıklıgöl heykeliyle karşılaşarak insanlık tarihinin başlangıç noktasındaymış gibi hissediyorlar. Her salonda başka bir dönemi yaşayan ziyaretçiler bu tarihi yolculuktan oldukça memnun kaldılar.
insanlik_tarihinin_baslangici_
Kronolojik bir düzende sunulan eserler ve ait olduğu dönemi daha iyi anlayabilmeleri için 20 canlandırma sunan müze açılacak diğer müzelere örnek teşkil edecek nitelikte. Gerek düzen, gerek eserler yönüyle ziyaretçilerine kolaylık sağlayan harika bir tarihi serüven yaşamak isterseniz kesinlikle Şanlıurfa’da açılan bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.
insanlik_tarihinin_baslangici_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir