İngiliz Kraliyet ailesinin uyması gereken ilginç kuralları biliyor musunuz?

İngiliz Kraliyet ailesinin uyması gereken ilginç kuralları biliyor musunuz?

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yaşantısını hepimiz merak ediyoruz. Her ne kadar şaşalı hayatları herkesi imrendirecek cinsten olsa da yüzlerce yıldır bozulmadan sürüp giden saray yaşantısına uyum sağlamak, o kadar da kolay değil. İşte dünyanın en çok merak edilen ailelerinden biri olan İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin uymak zorunda olduğu ilginç kurallar;
* En az 6 tane kuzgun bulundurmak zorundadırlar. Bir efsaneye göre; eğer Londra Kulesi’nde kuzgun yoksa krallığın düşeceği belirtilmektedir.

* Kraliyet ailesinin kadınları objektiflere poz verirken çenelerini yere paralel olarak tutmak zorundalar.
* Kraliyet ailesindeki herhangi birine, asil olmayan kişiler asla dokunamaz.
* Eğer Kraliyet Ailesi sizi akşam yemeğine davet ederse, Kraliçe’nin adımlarını izlemelisiniz. Eğer Kraliçe duruyorsa, siz de durmalısınız.

* Kraliyet kadınları bacaklarını ya ayak bileğinden ya da dizden birbirine bitiştirip çaprazlayarak oturmak zorunda.
* Aile üyeleri, herhangi bir seçim kampanyasını destekleyemezler, oy kullanamazlar ya da bu konudaki fikirlerini ifade edemezler.
* Kraliçe her zaman parlak ve dikkat cekici renklerde giyinmeli, çünkü onun kalabalık içinde herkesten ayırt edilebilir görünmesi gerekiyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir