İlk kez kayak tatili yapacaklara ipuçları!

İlk kez kayak tatili yapacaklara ipuçları!

Kar tatili denince akla kış sporları da gelmekte. Eğer şu zamana kadar kayak tatili yapmadıysanız mutlaka denemelisiniz. Eğlenceli kayak tatilinizi zehir etmemek için kayak tatiliyle ilgili ipuçlarımıza bir göz atmalısınız;
* Devre mülk ya da dağ evi gibi mekanlar kiralayıp yaşam mücadelesi vermektense, uzman ekiplerin bulunduğu ve size ulaşım hizmetleri de sağlayan kış otellerinden ve tesislerden yararlanın.
* Öncelikle kayak yapmaya başlamadan önce mutlak suretle ısınma hareketleri yapmalısınız. Isınan vücut daha esnek olacağından hareket özgürlüğünüzü arttırır.
kayak_tatili_onerileri
* Kayağı ilk kez deneyecek biri olarak, ekipmanları satın almak yerine kiralamanız daha mantıklı olabilir. Eğer zaman içinde kayak konusunda daha ciddi düşünmeye başlarsanız o zaman yavaş yavaş kendi ekipmanlarınızı satın almaya başlayabilirsiniz.
* Eğer önünüzdeki bir-iki saat içinde kaymayı planlıyorsanız öncesine midenizi yoracak ağır yiyecekler tüketmemelisiniz. Çünkü tükettiğiniz ağır gıdalar sizi kayak sırasında zorlayacak ve enerjinizi de düşürecektir.
kayak_tatili_onerileri_2
* Kayak sporuyla ilgili videolar izleyin. Bu size ilham vererek, kayak aşkınızı körükleyebilir, korkunuzu yenebilir.
* İlk kez kaydığınız bir pistte olsa ya da sürekli kaydığınız bir pistte olsa her zaman uyarı levhalarına karşı algılarınızın açık olması gerekir. Levhaları dikkate almamanız hayati tehlikelere bile yol açabilir.
kayak_tatili_onerileri_4
* İlk kez kayak yapacaksanız, kayak eğitimini uzman kişilerden almanız daha doğrudur.
* Ayağınıza bağlı kayakların kontrolünü zaman zaman kaybedebilirsiniz. Bunu önlemek için dizlerinizi hafif kırın, kayak botlarınız içinde vücut ağırlığınızı biraz daha öne verin. Bu dengenizi sağlamanıza yardımcı olacak temel duruşlardan biridir.
* Yumuşak kar ağır olduğu gibi içine düştüğünüzde de oradan kurtulmanızı zorlaştırır. Bu yüzden kayak yapmayı öğrenene kadar yumuşak kardan uzak durun.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir