İlginç bulacağınız düğün adetleri

İlginç bulacağınız düğün adetleri

Her ülkenin kültürüne göre kendine özgü adetleri vardır. Haliyle bu adetlerin içine düğün adetleri de giriyor. Biz içlerinden en ilginç olanlarını sizler için araştırdık, işte o ilginç düğün adetleri;

1- Macaristan: Macaristan’da düğün öncesi gelin kaçırma adeti vardır. Damatta sözde buna karşı mücadele eder ve gelini kurtarır.
2- Rusya: Rusya’da damat, düğünden önce gelinle ilgili sorular olan bir sürü testten geçer. Ayriyetten düğün öncesi damat ortada paraların olduğu bahis oyunlarını da oynamak zorundadır.
3- Fransa: Fransa’da düğünde arta kalan içkiler toplanır ve gelinle damata içirilir.
tuhaf_dugun_gelenekleri
4- İsveç: İsveç’teki düğünlerde gelen bayan konuklar asla kırmızı giyemez. Eğer giyerse damatla daha önce ilişkisi olduğunu belirtir.
5- Polonya: Polonya’da düğünler içinde ”r” harfi olan aylarda yapılır. Bunun nedeni bu aylarda daha mutlu olunacağına inanılmasıdır.
6- Slovakya: Düğünden sonra gelen konuklar merasimdeki cam eşyaları kırar, gelinle damatta o parçaları temizlemek zorundadır.
7- Çek Cumhuriyeti: Düğünde gelin ve damat pasta yerine makarna çorbası içer ve birbirlerine içirirler.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

2 Yorum

  1. 14 Nisan 2016

    Teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş. :)

    Cevapla
  2. 20 Nisan 2016

    Her ülkenin kendine ait kültürü var :) Güzel bir paylaşım olmuş.

    Cevapla

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir