İlginç beslenme bozuklukları

İlginç beslenme bozuklukları

Her ne kadar lezzetli besinleri yemekten keyif alsanız da bunları sağlıklı besinlere tercih etmek vücudunuza çok zararlı etkiler yapıyor. İşte yanlış beslenmenin vücudunuzda oluşturduğu hastalıklar;
Anoreksiya Nervosa: Özellikle genç kadınlarda görülen, bir beslenme bozukluğudur. Yemek yememek, çok az uyumak, yoğun bir kilo alma korkusu belirtisidir. Hem bedeni hem de zihni etkileyen bu hastalıkta hasta olan kişi aynaya baktığında kendini ne kadar zayıf olursa olsun şişman görür. Kısaca bu hastalığı aşırı zayıflama tutkusu olarak özetleyebiliriz.
Bulimia Nervosa: Bulimia Nervosa hastalığına yakalanan kişiler yemek yedikten sonra yedikleri yemeğin kalorisini atmak için hemen sonra kusma hastalığıdır.
Bigoreksiya: Vücutlarını sergilemekten kaçınan bigoreksiya hastaları, vücutlarını beğenmezler. Çok katı diyet programları ve destek güçlendiriciler kullanarak vücut dengesini bozarlar. Kas yapmayı takıntı haline getiren bigoreksiya hastaları, abartılı derece kaslı olmayı amaçlarlar.
Pika hastalığı:Pika hastaları besin olmayan maddeleri yemek ya da yemek için özlem duyma şeklinde gelişen bir yeme bozukluğudur. Kil, sıva, toprak, kül, deterjan, sabun gibi gıda olmayan birçok şeyi yemeye çalışırlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir