Huzurun gölgesinde Bozcaada tatili!

Huzurun gölgesinde Bozcaada tatili!

Bozcaada tarihi dokusu, mavisi, yeşili, baharda açan çiçeklerin renk cümbüşü, pırıl pırıl denizine açılan plajları, arnavut taşlı sokakları ile zaman kaygısı olmayan yerdir. Çanakkale’ye bağlı ülkemizin en büyük 3.adası olan Bozcaada’da nereler gezilir? Bozcaada’ya adımınızı attığınız ilk andan itibaren içinize çektiğiniz o kokunun üzüm bağlarından gelen yel olduğunu fark edeceksiniz. Üzüm bağlarına doğru ziyarete giderken, müthiş bağ evlerinin ambiyansında kendinizi bambaşka hissedeceksiniz.

 
Adaya ilk defa gitmiş dahi olsanız, ufak şirin dükkanları, evleri, sokakları, cafeleri sizi bir anda kendinizi oraya aitmiş hissi uyandıracak. Adaya alışmanız zaman almazken, adadan ayrılmanız hiçte o kadar kolay olmayacak. Çanakkale’nin güler yüzlü insanına burada rastlayabilecek olmanızdan şüphe duymayın. Orada yaşayan sempatik yerli halkın, tatilcilere karşı fırsatçı değil iyimser yaklaşımları daha mutlu bir tatil için olanak sağlıyor. Adayı çevreleyen Rüzgar Gülleri ada tatilinizde ziyaret edilecek noktalar arasında. Bunun yanı sıra adayla sembolleşmiş Bozcaada kaleside tarihi bir gezinti için ilk adreslerdendir. Adada bulunan meşhur Meryem Ana Kilisesi’ne yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistlerinde ilgi odağında olduğunu bilmeniz gerekir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir