Huzur ve sakinliğin adresi İznik tatili!

Huzur ve sakinliğin adresi İznik tatili!

İstanbul’un ya da Paris gibi tarihin dünya başkentleri değil ya da sular altına gömülmüş bir şehir Venedik’ten bahsetmeyeceğiz. Huzurlu bir tatil mi arıyorsunuz? Artık o kalabalık şehirlerde tatil yapmaktan sıkıldınız mı? İznik doğayla iç içe size huzur verecek bir gezi tatil destinasyonu olarak karşımıza çıkıyor. İznik Gölü ve çevresinin doğanın tüm renklerini ve kokularını hissedebileceğiniz gezintiye çıkın. İznik Gölü’nde bir restoranda Istakoz ve belki bir şarap!… Tatilinizi ister göl çevresinde uygun fiyatlarda İznik Otellerinde konaklayarak sürdürebilir isterseniz günü birlik bir gezi olarak değerlendirebilirsiniz.
iznik
Eğer İznik’te konaklayacaksanız göl manzaralı odanızda güne Merhaba deyin! Sessiz ve huzurlu bir sabah. Sadece doğanın kulaklarınıza verdiği o muhteşem bir ritim. Kuş sesleri, rüzgarın uğultusu ve göl suyunun verdiği dinginlik. Kahvaltınızı yaptıktan sonra çayınızı yudumlayın. İşte burada dikkatinizi çekecek ve tatiliniz boyunca hemen hemen birçok yerde rastlayabileceğiniz şeye Çini’ye rastlayacaksınız. Çini İznik ile özdeşleşmiş şekilde içtiğiniz çayın altlığından, yemek tabağınıza kadar hatta eski bir evin derme çatma duvarında, İznik’in dünyaca meşhur çinilerini şehirde insanın hayatlarının her alanına nüfuz ettiğini gözlemleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir