Hint Kültürü

Hint Kültürü

Performans sanatlarının başında Hindistan’ın klasik dansları gelir. Solo veya grup halinde dönen renkli, altın süslemelerle ve akıcı hareketlerle her dans tam anlamıyla görsel bir şölendir. Ancak, bu zarif performansların altında her bir form için değişen katı kurallar vardır.indian-culture
Kökenleri ülkedeki çeşitli eyaletlere dayanan farklı klasik dans çeşitlerinin yanı sıra, Bharatnatyam, Odissi, Kathakali, Kuchipudi, Mohiniattam dini ibadet çeşitleridir. Her bir dans biçimi bir dizi duyguyu ifade eder, aşk, özlem, tasa vs. bu duygular vücudun, kolların, parmakların, yüzün ve gözlerin yer aldığı jestlerle gösterilir. Bu nedenle, dansçının bir saatlik uzun resital boyunca yaptığı her bir hareketin özel bir anlamı vardır. Açıkçası, bu muhteşem hareketleri yaparken tüm bu duygularda uzmanlaşmak yıllar alıyor.
Çoğu büyük otelin Hindistan restoranlarında canlı müzik veya dans programları sunulur. En çok rastlanan müzik biçimi bir akordiyon eşliğinde basit Urduca dilinde söylenen Ghazal’dır.
Hindistan’da klasik müzik geleneksel olarak bir ana temayı söyleyen bir solo sanatçısı ve üç veya dört enstrümentalistin çaldığı sitar, sarod veya shehani’den oluşur. Vokal performansları da genellikle arka fonda müziğe eşlik eden sanatçıların olduğu solo müzikler şeklindedir.
Hindistan’da Batı Müziği son derece popülerdir. Her büyük otelin canlı bir grup ve dans pistine sahip bir restoranı vardır. Bunlar arasında gayri resmi cafeler ve sofistike gece kulüpleri yer alır. Çoğu büyük otelde diskotekler yer alır. Canlı müzik yerine kayıttan müzik ve özel lüks ortamlar bu diskoları bir gece eğlencesi için mükemmel yerler haline getiriyor.
Fiziksel fitlik için, bazı oteller squash ve tenis kortlarına sahip, her büyük otelde yalnızca misafirlere açık yüzme havuzu ve sağlık kulübü bulunuyor. Sağlık kulüpleri sauna, buhar banyosu, jakuzi ve spor salonu gibi olanaklara sahip.culture
Bitkisel kozmetik ürünler, tonikler ve yağlar Hindistan’da sıkça kullanılıyor, yoğun bir günün ardından bitkisel yağlarla bir masaj son derece rahatlatıcı gelecektir.
Kısaca Hindistan’ın zinde kalma sistemi olarak tanımlanabilecek Yoga dinlendiricidir ve vücuda olduğu kadar zihne de son derece faydalıdır. Bu sistemin tüm karışıklıklarında uzmanlaşmak yıllar süren özel eğitimler gerektiriyor, ancak çoğu sağlık kulübünde hizmetlerin bir parçası olarak ‘yoğun bir kurs’ sunuluyor. Buralarda, bazı basit egzersizler öğretilir, bu egzersizler düzenli olarak yapıldığında sistemi düzenler, duruşu düzeltir ve küçük sorunlara çare olur.
Tüm büyük otellerde önceleri yalnızca kadınlara hizmet veren güzellik merkezleri artık erkeklerin de saçlarını kestirmek ve tıraş olmak için uğradığı bir yer haline geldi. Günümüzde, hem erkekler hem de kadınlar için çok fazla cilt ve saç tedavisi mevcut, bitkisel yağlarla yapılan saç masajları, bitkisel yüz maskeleri, manikür ve pedikür bunlardan bazıları, aslında Londra veya New York’ta bulabileceğiniz her şey burada da mevcut.
Otellerdeki sağlık kulüpleri en son imkanlara donatılmış sauna, buhar odaları, jakuzi, havuzlar ve modern istasyonlu spor salonlarında sahip.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir