Hindistanda Yasak Alanlar

Hindistanda Yasak Alanlar

Ülkenin belli kısımları ziyaretten önce izin alınmasını gerektirir.
Arunachal Pradesh,Mizoram ve Nagaland.Amerika ve ABD toprakları korunaklı alanlar olarak tayin edilmiş olup,özel izin olmadan yabancılar bu alanlara giremez.Bu izinler ise,Müsteşarlık, İç İşleri Bakanlığı Yabancılar Bölümü,Lok Nayak Bhavan,Khan Market,Yeni Delhi 110 003 adresinden tahmini ziyaret tarihinden en az 4 hafta önce alınmalıdır.
Sikkim.Gangtok,Rumtek ve Phodang gibi Sikkim’in belli alanları,Batı Sikkim’deki Zongri ve Pamayangstre iç hattan men edilmiş ve yasak alanlar olarak ilan edilmiştir. Turistlerin bireysel olarak Gangtok,Rumtek ve Phodang’ı ziyaret etmesi mümkün.Grup turistlerin Zongri ve Pamayangtse’yi ziyaretine izin veriliyor.Kalma süresi 7 günden 15 güne çıkarıldı.Izinler yurtdışındaki Hindistan Misyonların, FRRO’lardan, Bombay, Calcutta ve Yeni Delhi’deki Havalimanlarında yer alan Göç Yetkililerinden,Sikkim Hükümeti Sekreterliğinden,Sikkim Hükümeti Otel Departmanından,Sikkim Hükümeti I.G. Emniyet Müdürlüğünden, Sikkim Hükümeti Turizm Müdürlüğünden,Siliguri’den Sikkim Hükümeti Turizm Müdürlüğü Yeni Delhi’den; Sikkim Hükümeti,Yeni Delhi,Komisyon Üyesinden; Sikkim Hükümeti, Calcutta, Yardımcı Komisyon Üyesinden,Darjeeling Komisyon Üyesinden ve Batı Bengal Hükümeti,İç İşleri Bakanlığı Sekreterliğinden alınabilir.
Manipur da yabancı turistlere açılmıştır; izinler yurtdışındaki Misyonlar tarafından, FRRO’lar tarafından,Manipur,Imphal Komisyon Üyesi tarafından düzenlenebilir.Kalma süresi 3 günden 5 güne çıkarıldı.
Andaman ve Nicobar Adaları.Turistler bireysel olarak Port Blair Belediye Alanını, Havelock Adasını, Long Island’I, Neil Adasını, Mayabunder’i, Diglipur’u, Rangat’I, Jolly Buoy’u, Güney Cinque’yi, Red Skin’I, Harriet Dağın’ ve yalnızca gündüz ziyaretlerine izin verilen Madbur’u ziyaret edebilir.Ön izin gereklidir.Münferit turistlere 30 günlüğüne izin verilir.
Lakshadeep Adaları.Bu gruptan, yalnızca Bangaram ve Suheli Adaları yabancı turistlere açıktır.Izin gereklidir,izinler Lakshadeep Idaresi,Wellington Island,Harbour Road, Cochin-3 adresinden alınabilir.Ancak, düzenli gruplar halinde seyahat eden turistler bu izinleri evvelden bir seyahat acentası/tur operatörü vasıtasıyla Cochin’deki İdareden de alabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir