Her sezon trend olan buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Her sezon trend olan buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Uzun yıllar varlığını koruyan ve korumaya devam eden buğulu göz makyajıyla oldukça çekici gözlere sahip olabilirsiniz. Size vereceğimiz birkaç ipucuyla bu makyajda adeta uzmanlaşacaksınız:)
Adım adım dumanlı makyaj uygulaması
Öncelikle göz kapaklarına primer sürerek makyaja hazırlayın sonrasında nötr renkli bir göz farını göz kapağının tamamına sürün ve üst kirpiklerinin diplerine göz kalemi çekin bu çizginin orta kısmını biraz daha kalın tutun. Alt kirpikler için de aynısını tekrarlayın sonra çizdiğin çizgiyi parmağınla ya da aplikatörle dağıtarak buğulu bir görünüm verebilirsiniz.
Koyu renkli bir far alarak, göz kapaklarının dış köşelerine ve kaş kemiğinin hemen altına boylu boyunca uygulayın. Yassı ve orta boy bir fırça işinizi görecektir. Farı sürdükten sonra temiz bir fırçayla göz farını dağıtın. Pırıltılı bir farla göz kapaklarının ortasına ve göz pınarlarına bir nokta koy ve parmağınla hafifçe dağıt. İki kat maskara sürerek makyajını tamamla.
“Bütün bunlara zamanım yok, sadece göz kalemim var!” diyorsanız?
İşlem oldukça basit öncelikle göz kalemini kapalı halde sıcak suda 20 saniye kadar bekletin. Sonra çıkarıp biraz soğumasını bekleyin. Göz kapaklarının kirpik diplerine yakın kısımlarına dağınık bir şekilde göz kalemini sürün. Alt kirpik dipleri için de aynı işlemi yaptıktan sonra, kalemin arkasındaki sünger veya aplikatörle kalemi buğulu hale getir. Daha koyu bir görünüm istiyorsan bu işlemi tekrarman yeterli. İşlem tamam.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir