Hem şifayı hem de huzuru bulacağınız Kaplıca tatilleri!

Hem şifayı hem de huzuru bulacağınız Kaplıca tatilleri!

1)Sandıklı Kaplıcaları: Her yıl Türkiye’nin birçok yerinden insanlar şifa bulmak ve tedavi olmak için Afyon’un Sandıklı ilçesinde bulunan Sandıklı Kaplıcaları’na gelir. Dünyaca ünlü çamur banyolarına sahip olan Sandıklı Kaplıcaları’nın suları için gençlik ve güzellik iksiri denilir. Sandıklı kaplıcalarının iyi geldiği hastalıklar kısaca; cilt hastalıkları, romatizma, böbrek taşı, kadın hastalıkları, solunum yolları hastalıkları ve kireçlenmedir.
2)Oylat Kaplıcaları: Bursa’da bulunan Oylat Kaplıcaları için ölmek üzere olan hastaları bile tedavi ettiğine inanılır. Oylat Kaplıcaları hem şifa bulup, hem harika huzurlu bir tatil yapabileceğiniz, doğayı keşfedip, güzelliklerine hayran kalacağınız bir yer.
kaplıca_1
3)Diyadin Kaplıcaları: Ağrı‘nın soğuk ve karlı havasının ortasında sıcacık kaplıcaları özellikle nevrit nöroloji hastalıklarına iyi gelmektedir. Yani tam bir ruhsal tedavi merkezidir. Mineral oranı yüksektir ve bir maden suyu niteliğindedir.
4)Karahayıt Kaplıcaları: Denizli’nin ilçesi olan Pamukkale’de bulunan Karahayıt Kaplıcaları kızıl renge sahip bir sıcak sudur. Suyun kırmızı renge sahip olması demir oranı yüksek metamorfik kayaların arasından çıkıyor olmasından kaynaklanıyor. küçük kırmızı travertenleri bulunan Karahayıt Kaplıcaları’nın uyu ve toprağı cilde iyi gelmekle birlikte birçok hastalığı da tedavi etmektedir.
kaplıca_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir